Červen 2008

O filmu Princ Kaspian

24. června 2008 v 13:52 | Lawiane |  Princ Kaspian
Zatím jsem na něm byla čtyřikrát a pokaždé mi přijde hrozné,když už končí.
Je uplně jiný než předchozí film,ani by člověk neřekl,že je pořád od stejného režiséra.Už tam nejsou ty roztomylé scény jako s panem Tumnusem a Lucinkou. Je v něm naopak více vtipů,které většinou vychází z pusy Trumpkina nebo Rípčípa.
Film je plný bojů,ale ne zas nějakých moc krutých.Jsou tam dvě hlavní bitvy,zčehož ta jedna,kdy narniané přepadnou mirázův hrad, v knize vůbec není. Ve filmu je,ale opravdu působyvá. Druhá bitva je na konci u Aslanova vrchu.
Bohužel ho nadabovali podle staré verze knížek,kterou skoro nikdo nezná a tak se tam většina postav jmenuje jinak,než jsou lidé zvyklí. Když tak se mrkněte do rubriky STARÁ X NOVÁ NARNIE tam je to vysvětlené.
Film doprovází pěkná hudba a některé písničky jsou použity z minulého dílu.
Je to moc hezké pokoukání a určitě na to jděte.

Film Princ Kaspian

18. června 2008 v 11:35 | Lawiane |  Princ Kaspian
Premiera v USA: 16.5:2008
v ČR:19.6.2008
délka: 144 min
žánr: fantasy
hrají: Ben Barnes,Anna Popllewel,Skandar Keynes,William Moseley,Georgie Henley...

Slavnostní předpremiéra Kaspiana ve Slovanském domě a fotky herců

18. června 2008 v 8:45 | Lawiane |  Princ Kaspian
17.6.2008 se v Palace cinemas ve Slovanském domě uskutečnila slavnostní předpremiéra za přítomnosti herců. Herci nejdříve dělali venku rozhovory pro televize,pak rozdávali autogrami a také se zůčastnili předpremiery v 8 salech,kam však měli přístup jen zvané osoby,2 sály zůstaly ještě volné pro normální veřejnost,ale tam herci přijít neměli,takže jsem tam nešla. S kámškou jsme tam čekali projistotu už od čtyř,přestože jejich příchod byl naplánován až na 18:00-19:00.
Čekaly jsme,že už tam budou nějací lidé,ale nic a tak jsme seděli a seděli a sledovali pořadatele co vozili jídlo,pro naše milé celebritky. :-) Lidé začali chodit asi až v šest a nakonec jich tam bylo fakt dost. Staky jsme vevnitř,takže nemám moc představu kolik jich bylo venku na ulici. Červený koberec vedl hned vedle nás,takže jsme měli dobré místo. Konečně někdy po sedmé se začalo něco dít a ven začala přijíždět auta. Pořádně jsem tam neviděla ale vipadalo to,že herci přijížděli každý zvlášť. Potom byli ještě asi půl hodiny venku a dělali ty rozhovor a fotky pro tisk a TV. V mém zorném poli se občas mihnul Ben Barnes (Kaspian) a ostatní zatím nebylo moc vidět.
Asi v půl osmé se konečně přesunuli dovnitř. Jako první přišel režisér Andrew Adamson a hned začal ochotně rozdávat podpisi. Byl vážně moc simpatický. A po něm přišly Georgie Henley (Lucinka),William Moseley,Anna Popplewell a Skander Keynes. Všichni také rozdávali autogramy. Georgie vipadala moc hezky a byla stejně milá jako je ve filmu,opravdu nezklamala. Skandar vipadal trochu starší,než jsem si myslela. Podepsal se a někam zmizel,takže toho jsem moc neviděla. William na mě zapůsobyl mnohem lépe nž ve filmu a na fotkách,kde ho moc nemusím,ale živý byl mnohem hezčí a simpatičtější. Anna mi z nich přišla asi nejméně milá,nic proti ní,ale ostatní byli lepší. Vipadala celkem hezky. Titi čtyři pak odešli a jako to nejlepší na konec se dostavil Kaspian. Přišlo mi,že vipadá úplně jinak než jsem si ho představovala (ale nebyl ani hezčí ani ošklivější) Přiběhnul tam v saku a začal rozdávat podpisy. Vipadal mnohem mladší než na fotkách,takhle už se nedivím,že do role mladého kluka obsadili šestadvacetiletého herce. Ze všech lidí byl takový nejvíc akční.
Podpisi mám od všech a všichni byli opravdu super,žádní nafoukanci,ale normální milí lidi. Atmosféra byla taky bezvadná a nejraději bych si to celé ještě zopákla.
Tady jsou fotky:bohužel jen z mobilu,takže jsou nekvalitní,ale lepší než nic. Všichni se také ohýbali nad podpisy a tak jsou tam tak divně.
Kopírovat pouze se zdrojem!

Reklamy na Kaspiana

16. června 2008 v 14:21 | Lawiane |  Princ Kaspian

Děj dílu Poslední bitva

16. června 2008 v 13:08 | Lawiane |  Děje jednotlivých dílů
,,Narnie...kde lež plodí strach...kde oddanost prochází těžkou zkouškou...kde se všechny naděje zdají ztracené."
...
,,Zažiješ i poslední dny existence Narnie,kdy země prožívá nejtěžší boj-nokoli proti útočníku zvenčí,ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii."
...
Na západním okraji Narnie,u jezera Kotel, žil starý a podlý opičák jménem Vytáčka,který spolu s oslem Zmatlíkem našel v jezeře lví kůži. Ušil z ní převlek pro Zmatlíka,který ji zprvu nechtěl nosit,ale Vytáčka ho nakonec donutil. Narnií se začaly šířit zprávy,že se vrátil Aslan a ta se donesly i ke králi Tirianovi,jenž seděl u Planiny Lucerny s přítelem jednorožcem Klenotem. Přišel mu to povědět kentaur Stověd,ale varoval ho,že to nemůže být pravda,jelikož kentauři se vyznají ve hvězdách a ty říkají něco zlého. Tirian však jeho varování nebral vážně,kdzž tu k nim přiběhla dryáda a volala,že kásejí stromy na Planině Lucerny.Najednou se skácela k zemi a zmizela-její strom padl. Král se rozčílil a ihned s Klenotem a mečen vyrazili stromům na pomoc. Stověda poslali pro pomoc na Cair Paravel. Po cestě se dověděli,že kácení je rozkaz samotného Aslana,a že stromy jsou na prodej do Kalormenu. Když došli na místo uviděli místo lesa mýtinu a kalormence zotročující mluvící koně. Tiriana i Klenota to tak rozzuřilo,že použili své zbraně-meč a roh-dva kalormenci padli mrtví k zemi. Pak se za sebe začali stydět a šli se dobrovolně odevzdat Aslanovi. Kalormenci je spoutali, Klenota přivázali ke stáji a Tiriana ke stromu.
Tirian mezitím poslouchal Vytáčku, jenž tvrdil, že je člověk a hlasatel Aslanův a že Aslan nemá čas zabývat se nějakými hloupými zvířaty, že se jim ukáže jen na chvíli večer a to pouze, budou-li hodní (muselo to být večer, protože jinak by všichni poznali opičákův podvod s oslem převlečeným za lva). Chudák Zmatlík trčel celé dny zavřený ve stáji a už se vůbec necítil jako Vytáčkův kamarád, nýbrž jako jeho otrok. A Vytáčka to celé dělal proto, aby měl hodně pomerančů a ostatních pamlsků. Tvrdil, že z Narnie udělá zemi, ve které bude stát za to žít. Ve které budou školy, úřady, věznice, útulky, náhubky a biče. Když se ho jedno jehně zeptalo, co mají společného s Kalormenci, se kterými teď tolik spolupracují, když ti patří Tašovi a oni Aslanovi. Vytáčka s kalormenským tarkánem Rišdou začali tvrdit, že Taš a Aslan je jen jiné jméno pro stejného boha Tašlana.
Tirian nakonec usnul a zdálo se mu, že se zjevil nějakým lidem u stolu a když se probudil, zjistil, že mu na pomoc přišly dvě děti z našeho světa - Jill Poleová a Eustac Scrubb. Děti krále odvázaly a uprchly s ním do jedné strážní věže co stála nedaleko, tam se převlékli za kalormence a vydali se zpátky pro Klenota. Podařilo se jim to a Jill dokonce našla Zmatlíka a vzala ho s sebou také. Na zpáteční cestě potkali skupinu trpaslíků, které Kalormenci vedli na práci do svých dolů. Tirian chtěl trpaslíkům pomoci a osvobodit je, jenže oni řekli, že nestojí ani o Aslana ani o žádné krále a řídili se heslem ,,trpaslíci pro trpaslíky". Jen jeden jménem Syslík se přidal na jejich stranu. Tiriana to zaskočilo a všichni se tedy zarmoucení vrátili do věže. Mezitím kolem nich prošel temný hrozivý stín, páchnoucí smrtí, něco jako pták se čtyřmi pažemi, jež natahoval k severu, kde byl stájový kopec, jakoby chtěl uchvátit celou Narnii. Měli ale stejně radost, jelikož si říkali, že teď, když mají Zmatlíka, bude stačit ho na stájovém kopci všem ukázat a oni pochopí, že to celé byla jen velká zrada, lež a podvod. Nejdřív však chtěli jít naproti Stovědovi a armádě, kterou vedl na pomoc. Protože by bylo přece jen trochu riskantní vydat se proti opičákovi jen tak. Tento plán všech nevyšel. Z nebe se snesl orel Ostrovid se zlými zprávami. Cair Paravel byl včera v noci dobyt z moře. Narniané utekli nebo byli povražděni a hrad je teď plný Kalormenců. O patnáct mil blíže leží kentaur Stověd, mrtvý a s kalormenckým šípem v boku. Tirian po dlouhém mlčení pronesl: "Zdá se, že Narnie už není!"
Nezbylo tedy, než vsadit na jedinou kartu - večer ukážou Zmatlíka na stájovém kopci.
Když byli tedy schovaní za stájí, poslouchali tarkána Rišdu s Vytáčkou a čekali na vhodnou příležitost pro zveřejnění pravdy, tak je Vytáčka opět nemile překvapil. Řekl všem shromážděným, že se nějaký osel převlékl za lva a vydává se za Aslana. Pravý Tašlan se proto naštval a už se jim neukáže. Zvířátka zuřila a kdyby teď Zmatlíka uviděla, nejspíše by ho zabila. Sundali z něj tedy tu kůži a někam ji schovali. Kalormenci měli ve stáji zřejmě připraveného nějakého ozbrojeného vojáka, zvířátka si však myslela, že je tam Tašlan a bála se. Rišda s Vytáčkou tam zrovna chtěli násilím dovléct jednoho kance. Tirian s přáteli už to nevydrželi a vtrhli do boje. Troška mluvících zvířat se přidala na jejich stranu, většina však utekla. Trpaslíci zůstali nezávislí a střídavě se snažili povraždit co nejvíce bojovníků na obou stranách. Králova strana by mohla vyhrát, kdyby trpaslíci nazastřelili stádo koní, které jim cválalo na pomoc a kdyby nepřišli kalormenské posily. Takhle už každý bojoval o svůj holý život a postupně byli všichni zabiti, nebo odvlečeni do stáje, kterou s nimi chtěli kalormenci zapálit. Nakonec se dostal do stáje i Tirian. Čekal, že se ocitne v malé temné chatrči, ale místo toho stál na krásné louce a byl slunečný den. Byla tu i Jill a Eustac a navíc všichni ti lidé z našeho světa, co se kdy do Narnie dostali, ti lidé které Tirian spatřil ve svém snu. Král se s nimi seznámil a zanedlouho se objevil Aslan a Taš, který si odnesl zlého tarkána Rišdu a ještě předtím Vytáčku. S tarkánem Taš opět zmizel a zůstal jen. Aslan otevřel dveře. Bylo už dávno po bitvě a oheň, který tam hořel, už vyhasl. Lev zařval a na hvězdnatém nebi se začala objevovat temná silueta, byla to silueta obra jménem Otec čas, o němž se říká, že se vzbudí v den, kdy skončí svět. Obr zatroubil na roh a setmělou krajnou se nesl jeho hluboký a děsivý tón. V tu chvíli začali padat hvězdy a protože hvězdy v Narnii jsou jako lidé, tak všechny přistáli u Aslana. Místo nebe zbyla jen prázdnota, ale tma nebyla, protože hvězdy stojící na zemi ozařovali všechnu krajinu. Ze severních vřesovišť se do Narnie vplížili draci a jiní velcí plazy. Ke dveřím se hnali tisíce a miliony všech živých tvorů a lidí, jenž chtěli uniknout zkáze. Ti hodní se podívali Aslanovi do očí a prošli dveřmi, mezi mini byli i ti, které považovali za mrtvé, Stověd, Klenot, Ostrovid i Syslík, a ty ostatní, ty už nikdy nikdo neviděl. Velcí plazy mezitím rvali stromy z půdy a za chvíli byla Narnie holá, bez jediného stromu, i tráva uschla a ti obrovští ještěři zemřeli. Zbyli z nich jen obří kostry. Moře se začalo zvedat a brzy nezbyl ostrov ani z té nejvyšší hory. Voda se zastavila u prahu dveří. Všude teď byla jen voda, nic víc. Na obzoru se objevil kalný, zlověstný úsvit a když vyšlo slunce, bylo dvacetkrát větší než jindy a temně rudé. Vyšel i měsíc, ale jinde a slunce ho za chvíli pohltilo. Do moře se začali řítit kusy ohně a tehdy Aslan pronesl: ,,Teď učiň konec!" Obr natáhl ruku, která vypadala nekonečně dlouhá a Slunce rozmáčknul. Nastala naprostá tma a dveře se obsypali rampouchy. Nejvyšší vládce Petr na Aslanův rozkaz dveře zavřel. Všichni se otočili a začali utíkat po travnatých a sluncem zalitých svazích, dál a dál a jak běželi, začali poznávat, že neběží neznámou krajnou, jak se domnívali, ale Narnií, ještě hezčí, zajímavější a skutečnější, než byla ta, co teď viděli zničenou. Nakonec doběhli do zahrady, která už ani není v Narnii, do té, co z ní Digory přinesl jablko, a v ní našli všechny známé tváře ze starých časů. Rípčípa, krále Kaspiana X., jeho syna Riliana, pana Tumnuse a mnohé další.
Když pak Lucinka seděla s panem Tumnusem na zdi zahrady a dívala se dolů, zjistila, že nemá před očima zahradu, ale celou Narnii i náš svět. Bála se, že je Aslan pošle domů jako vždy, ale on jí odpověděl, že tentokrát to bude jinak, tentokrát tu zůstanou navždy. Když se sem totiž dostali, byli ve vlaku a ostatní na ně čekali na nádraží. Stala se však železniční nehoda a oni v Zemi stínů, jak Aslan nazývá náš svět, zemřeli. Teď je čekají už jen krásné časy v nové Narnii.

Hodnocení: Tahle knížka je fakt úžasná. Řekla bych, že je to nejlepší díl a moc se těším, jestli to zfilmují! Ten konec je hodně nečekaný, takže když jsem to četla prvně, tak jsem ani nestíhala valit oči. Sice se mi moc nelíbí kapitola ,,ještě výš a ještě dál", kde vychvalují tu novou Narnii, ale kapitola ,,Na Narnii padá noc" je fakt působivá. Rozhodně si to přečtěte-stojí to za to!P.S.: Vysmolit tenhle článek byla dost fuška. Tak doufám, že si to alespoň někdo přečte. :-)
Kopírovat pouze se zdrojem!!!


Karikarury

16. června 2008 v 12:41 | Lawiane |  Obrázky
Edmund
Dýnil
plakát s Kaspianem
Petr
plakát s Kaspianem 2
Kaspian
Pište komentáře co si o tom myslíte :-)))


Telmar

12. června 2008 v 15:28 | Lawiane |  Okolní země
Od tud přišli do Narnie lidé v díle Princ Kaspian.

Západní pustina

12. června 2008 v 15:28 | Lawiane |  Okolní země
Tam není nic zajmavého,ale časem sem něco napíšu.
Ze západní pustiny připlavala po řece do Narnie lví kůže,ktrá je hodně důležitá v posledním díle.

Severní divočina

12. června 2008 v 15:27 | Lawiane |  Okolní země
Země,kde dosud žijí ti největší obrové. Je hned vedle Narnie na severu a od ní je oddělena říčkou Suchou.

Archenland

12. června 2008 v 15:25 Okolní země
Země přímo sousedící s Narnií,která je také malá a její obyvatelé jsou vlídní. Od Narnie je oddělen horamy.
S Narnií nevedl žádné války a archenlandský král je například Luna a Kor(Šasta)
Hlavním hradem je Anvard.

Kalormen

12. června 2008 v 15:23 Okolní země
Kalormen je obrovská země ležící na jihu. Od Narnie jí odděluje Archenland a poušť.
Její obyvatelé jsou snědí nosí turbany a složité oblečení. Jsou většinou krutí,uctívají boha Taše jemuž přináší krvavé oběti. Narniany považují za barbary ze severu.
Jejich vládce se nazývá Tisrok a za jeho jménem dodávají-kéž žije věčně.
Tašbán je kalormenské město a tohle je jeho obrázek.

Obaly starých knížek

12. června 2008 v 14:54 | Lawiane |  Obaly knih