Princ Kaspian se vrací do Česka-článek deník Metro 17.června 2008

18. prosince 2008 v 10:43 | Lawiane |  Princ Kaspian
Princ Kaspian se vrací do Česka

V pokračování výpravné pohádky Letopisy Narnie si zahrál Krytinář i Abbasová

Dobrodružný pohádkový příběh, ve kterém čtyři sourozenci podruhé zachraňují kouzelnou zemi, přináší nový americký film Letopisy Narnie: Princ Kaspian.
Snímek režiséra Andrewa Adamsona, natočený podle knihy C.S.Lewise, bude mít premiéru v českých kinech 19.června. Mladého prince si zahrál Ben Barnes, který se českým divákům představí dnes v Praze na slavnostní premiéře. Spolu s ním do Česka přijede i režisér snímku Andrew Adamson, producenti i představitelé filmových sourozenců. Mladí herci si v roce 2005 zahráli i v prvním díle Letopisů Narnie, který vydělal po celém světě přes 745 milionů dolarů (11,8 miliardy korun).
Druhý díl pohádkové série, který se natáčel převážně na Novém Zélandu, v Česku, ve Slovinsku a v Polsku, vstoupil do amerických kin v polovině května a dosud na světě vydělal 167,8 milionů dolarů (2,7 miliardy korun). Tvůrci slibují, že druhý díl nabízí velkolepější bitvy, více trikových záběrů a jedny z nejlepších kulis, jaké kdy byly pro hollywoodský film postaveny.
Oba filmy jsou inspirovány sedmidílnou ságou Letopisy Narnie, kterou vytvořil britský spisovatel C.S.Lewis. Ve filmu hrají i Češi. Jiří Krytinář ztvárnil postavu trpaslíka. Exotickou Lejlu Abbasovou a tanečníka a choreografa Yemiho diváci uvidí v roli kentaurů. Češi zasahovali i do výpravné stránky.
Mnohé filmové scény byly točeny v severních Čechách. Rytíři ve filmu nosí zbroj vyrobenou tuzemskou firmou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama