Rozhovor Will- deník Metro 20. června 2008

18. prosince 2008 v 8:29 | narnians |  Rozhovory
,,Praha je narniovské město"
Tak komentuje atmosféru českého hlavního města herec William Moseley v rozhovoru pro deník Metro.
V novém dobrodružství z pohádkového světa Narnie, které právě běží v kinech, hraje krále králů Petra, nejstaršího ze sourozenců Pevensieových. Přestože jde spíše o ,,dětskou" postavu, když se Williamem setkáte osobně, sedí naproti vám dospělý a rozumný herec na začátku kariéry. Je uvolněný a příjemný a jeho přízvuk nezapře britské kořeny. V dalších dílech ze série o Narnii se postava, kterou ztvárnil, již neobjeví, ale už si nacvičuje krvežíznivou postavu pro nový film.
Jak byste popsal svoji postavu? Změnil se nějak Petr v druhém filmu?
Změnil. Je naštvanější, frustrovanější, arogantní vůči okolí a sžírá ho vlastní ego. Pak udělá velkou chybu a ta mu uštědří cennou lekci, že nemůže jít bezmyšlenkovitě hlavou proti zdi. Nicméně jeho zakopnutí vede k ovládnutí jeho vlastních démonů a vyřešení jeho problémů.
Jak se vám hrálo s animovanými zvířaty, které při natáčení nejsou vidět?
Tentokrát to bylo jednodušší než při točení prvního filmu, protože většina postav, se kterými jsme hráli, byli lidé. Ale i tak to bylo trošku surreálné. Třeba když vidíte chlápka v kostýmu s Minotauři hlavou, jak kouří cigaretu nebo si čte knížku. Nebo když jsem všechny v jedné scéně přesvědčoval, že musíme zaútočit. Otočil jsem se na Kaspian, na Zuzanu a pak jsem se musel zadívat na zelené udělátko, které tam bylo místo myšáka Reepicheepa. Sám sebe jsem přesvědčoval, že tam je, abych neztratil koncentraci. Ale byla to i výzva, způsob, jak pracovat prostřednictvím vlastní fantazie.
Většinu akčních scén jste točil sám. Prošel jste nějakým speciálním tréninkem?
Trénoval mě tři a půl měsíce kickboxer v New Yorku v takové podzemní tělocvičně. A pak jsem běhal denně osm mil a cvičil. Dokonce jsem překonal požadavky, které na mě měli, a když jsem přišel do záběru, věděl jsem, že to snadno zvládnu.
A dokázal jste se vyhnout zranění?
Poranil jsem se několikrát, ale nikdy to nebylo nic vážného. Jen jednou, když jsem si byl zaběhat v Praze na Letné, mě najednou rozbolelo koleno. Běžel jsem sice dál, ale bolest se pak vracela, tak jsem musel na vyšetření v Ústí nad Labem. Naštěstí jsem v pořádku, ale mám si to hlídat.
Jaké bylo natáčení v České republice? Jak se vám tu líbilo?
Zaujala mě Praha. Je to takové ,,narniovské" město, má středověkou atmosféru. A lidé, které tu potkáte, jsou v pohodě. Také natáčení na severu Čech bylo skvělé, ta příroda tam byla absolutně nádherná.
V dalším pokračování Narnie se již neobjevíte. Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Připravuji se na novou roli ve filmu, který se odehrává ve staré Anglii. Bude to podívaná se spoustou bitev. Moje postava je dost krvežíznivá.
Lukáš Hrábek, Tarezie Hauková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *narnia* *narnia* | E-mail | Web | 1. února 2009 v 13:05 | Reagovat

je to uplne supeeeeeeeeeer film stejne jako 1

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama