Úryvky z knihy Blarnie

18. prosince 2008 v 10:07 | Lawiane |  Zajímavosti
Popis sourozenců

Ed byl nejchytřejší z Perverzovic dětí a vytrpěl si kvůli tomu víc než dost. Jeho bratr Pete měl víceméně permanentní otřes mozku, jak neustále přitahoval kriketové míčky a dostával jimi přímo do čela. Mozek jeho starší sestry Sue byl průměrný, neřku-li relativně nepoškozený, ale protože měla za to, že by jí nekonvenční myšlenky mohly poznamenat charakter, byla tak neuvěřitelně nudná, že by už bylo lepší píchnout se vidličkou do oka, než si s ní něco začít. Aby byl výčet kompletní, na závěr zůstává nejmrňavější z mláďat, ubohá, štěbetající, popletená Lulu, u níž nikdo nikdy přesně nevěděl, co se sní děje. Neustále se dostávala do nesnází, skoro jako by je přitahovala. Jeden lékař o ní na závěr prohlídky prohlásil, že je ,,géniem na sebedestrukci".
Sue jako jediná se špetkou zodpovědnosti, měla plné ruce práce, když se snažila uhlídat Lulu před nešťastnými náhodami, jako třeba otrávením, zadušením, umačkáním, sebeobětováním bohům nebo čímkoliv jiným, co by ji mohlo zničit…
Setkání Břichaté čarodějnice s Edem

Hned nato zelenou znovu vystřídala červená a z hrdla titánské ženštiny se ozval burácivý řev plný zklamání. Surově strčila do trpaslíka svojí dlouhou zlatou vidličkou, nosila ji neustále s sebou, aby mohla nabodnout jakoukoliv poživatinu, která se jí při jízdě na saních zrovna nachomýtla v okolí.

,,Pojď sem a zmrskej ty soby!" bylo tak těžké obstarat si dobré služebníky, obzvlášť když jste byli zlí a nabídly jste pouze tři placené svátky v roce, a to anti-Vánoce, anti -Velikovoce a takzvaného ,,plaváčka," náhradní svátek, který reprezentoval odpor ke všem ostatním náboženstvím na světě.
Byla to kuriózní podívaná- ženská dloube do trpaslíka a ten zase bičuje soby. Břichatá čarodějnice za chvíli přestala, protože se jí unavila ruka. Ve faldech podpaží našla sáček smažených brambůrků a vysypala si je do tlamy.
,,Co je s tebou?" otázala se trpaslíka. ,,Copak nic necítíš, když do tebe šťouchám?"
,,Ale ovšem, Vaše Veličenstvo," odsekl
,,A nebolí to?" vyptávala se královna
,,Strašně ,Vaše Veličenstvo, sotva se to dá vydržet," lhal trpaslík ,,Je to nesnesitelné." (Ve skutečnosti měl pod svou koženou kazajkou zastrčený plech na pečení.)
,,Přikazuji ti, abys tentokrát trochu vřeštěl. Potřebuji povzbudit." Když se chystala začít s dalším kolem dloubání, všimla si Eda, jek se opíral o semafor.
,,Kdo u čerta jsi?" zeptala se, lehce prskajíc drobečky brambůrků.
,,Já jsem Ed," odpověděl chlape svým trepkovým, jednobuněčným hláskem. (pozn. Ed si předtím zkoušel metamorfózu, jenže zrovna uvázl v podobě trepky)
,,Máš nějaké jídlo?"
,,Ne nemám." Ed zvedl prst a promluvil do něj. ,,Otázka: Co jedí trepky?" (pozn. Ed si dělá poznámky do svého prstu, jelikož je přesvědčen, že je to diktafon)
,,Nemám ani potuchy," pronesla královna povýšeně a domnění, že chlapec mluvil k ní, ,,ale vím, co jím já a je-li ti život milý, měl bys radši tlačit sáně!"
Po herkulovské námaze, dvou strhaných sobech s kýlou a Edově vytrvalém nadávání se konečně sáňe pohnuly o velkolepých šestnáct palců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aryana Aryana | Web | 19. prosince 2008 v 18:07 | Reagovat

A tohle se ti vážně líbí? Vždyť to uráží Narnii! Je mi z toho špatně.

2 narnians narnians | 29. prosince 2008 v 11:56 | Reagovat

Jen bych tu chtěla napsat obhajobu: Parodie v 99% dělají právě to, že se snaží urážet originál, takže když něco takového čteš, tak s tím prostě musíš počítat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama