Prosinec 2008

Ben v Bravu

29. prosince 2008 v 12:38 | Lawiane |  Rozhovory
Fanoušci dobrodružné fantasy ,,Letopisy Narnie: Princ Kaspian" se shodují: Ben Barnes (27) v roli prince Kaspiana je filmovým objevem roku! V exkluzivním rozhovoru pro BRAVO vypráví 185 centimetrů vysoký herec o své hudební kariéře, o tom, jak vyfoukl Justinu Timerlakeovi holku, a o budoucnosti své filmové postavy prince Kaspiana v ,,Narnii"…


BRAVO: Díky ,,Narnii" ses přes noc stal filmovou hvězdou. Byl to vždycky tvůj sen?
BEN: Vždycky jsem se chtěl proslavit. Ve 13 letech jsem si hrozně přál stát se slavným sportovcem. Jako šílenec jsem tehdy trénoval kriket a fotbal, ale na profesionální kariéru jsem nebyl dost dobrý. Dva roky nato jsem se zamiloval do zpěvu a herectví.
BRAVO: Ty jsi zpíval?
BEN: Jo, dokonce v jednom boybandu. Bylo to před čtyřmi lety. Byli jsme čtyři kluci, dali jsme si jméno Hyrise. Dokonce jsme se zúčastnili anglického rozřazovacího kola k Eurovision Song Contest. Ale do finále jsme se nedostali. Den po vyřazení jsme se zase rozešli. Dalo by se říct, že moje popová kariéra trvala přesně čtyři a půl minuty! (smích)
BRAVO: Jak to pokračovalo?
BEN: Nejdřív jsem dokončil studium anglické literatury a teatrologie. Potom jsem začal hrát divadlo. A pak už přišla ,,Narnie"
BRAVO: Věřil jsi, že budeš jednoho dne úspěšný?
BEN: Vždycky jsem si to přál. Ale jistý jsem si nebyl. Táta mi do života předal heslo: ,,Success is the best revenge" (úspěch je nejlepší pomsta). Dokonce jsem nosil tričko s tímhle nápisem. Ale teď, když začínám mít úspěch, už pro mě pomsta není vůbec důležitá!
BRAVO: Jaký máš pocit, když vidíš svou tvář na autobusech a billboardech?
BEN: Pořád tomu ještě nemůžu uvěřit. Nedávno mi máma ukázala jedny anglické noviny s mou fotkou na titulní straně. Celou dobu jsem se v duchu smál: Určitě tu titulní stránku sama zaranžovala a nakopírovala, aby si ze mě vystřelila. A pak jsem šel kolem trafiky- a moje fotka byla opravdu na všech novinách! (smích)
BRAVO: Viděl jsi už figurku prince Kaspiana?
BEN:Jo, je to naprostej úlet. Chápete- mí kmoši se můžou uchechtat k smrti, že mám svou vlastní panenku! Já ale říkám: nejsem žádnej panďulák, žádná bárbína, jsem akční hrdina! A mimochodem: videohra ,,Narnia" je super! Tam vypadám fakt cool. Tak bych docela rád vypadal i ve skutečnosti…
BRAVO: Už sis zadal své jméno na Googlu?
BEN:Přiznávám bez mučení: ano! A spousta toho co se tam o mně píše, se mi vůbec nelíbí. Lidi třeba přehnaně kritizují moje herectví, jiní ho zase zbytečně chválí. Člověk to nemůže brát smrtelně vážně.
BRAVO: Už ti někdo řekl, že se trochu podobáš Orlandu Bloomovi?
BEN: Už jsem to párkrát zaslechl: Je to krásná lichotka a milé srovnání. Ale Orlando už hrál ve spoustě filmů, a já zatím jen v jednom. Pokud de o úspěch malinko za ním pokulhávám. J
BRAVO: Ale zase jsi vyfoukl Justinu Timberlakeovi jeho přítelkyni Jessiku Biel!
BEN: Tak to je fakt! Dokonce jsem se s ní oženil! (smích) Ale teď vážně: jasně, že spolu chodíme jen v mým příštím filmu ,,Easy Virtue". Ale je pravda, že když jsem zjistil, že mám hrát muže Jessiky, podepsal jsem smlouvu bez jediné otázky. Je to fantastická baba.
BRAVO: V soukromí jsi singl. Jaké holky jsou tvůj typ?
BEN: Líbí se mi, když má člověk vyhraněnou osobnost. Když má svůj vlastní styl a je mu věrný. A strašně moc je důležitý smysl pro humor!
BRAVO: Chtěl bys mít holku?
BEN: Jasně, a kdo taky ne? Ale teď jsem prostě v takovém presu, že by mi na přítelkyni nezbylo tolik času, kolik bych chtěl. Začákem příštího roku se začnou natáčet ,,Letopisy Narnie:Cesta za červánky". Alespoň tam najde princ Kaspian holku svého života. A na konci se dokonce ožení. Jejej! Doufám, že jsem toho moc neprozradil… (smích)
Moje poznámka: řekla bych, že hůř už to Bravo přeložit nemohlo- Cesta za červánky, je naprosto hrozné. L

Rípčíp

29. prosince 2008 v 12:36 | Lawiane |  Princ Kaspian
Různé fotky z filmu

29. prosince 2008 v 12:34 | Lawiane |  Princ Kaspian


Nic proti, ale Kornelius mi v tom filmu fakt nesedí. Představovala jsem si ho 100krát lépe.

Petr

29. prosince 2008 v 12:31 | Lawiane |  Princ Kaspian

Pozor! Pozor! tady je Petr velmi zákeřný, jelikož ten šutr bere na Kaspiana!

Tady už je hodný. Tak to má být, Petře!

Tohle je fakt nejlepší fotka. Ten super výraz u něj opětvyvolal Kaspian.

Lucinka

29. prosince 2008 v 12:27 | Lawiane |  Princ Kaspian


Trpaslíci

29. prosince 2008 v 12:24 | Lawiane |  Princ Kaspian


Tady se tváří Nikabrik fakt zajímavě

Narnijské bytosti

29. prosince 2008 v 12:23 | Lawiane |  Princ Kaspian
Narnijské čarodějnice vipadají fakt dost děsivě, mimichodem jsou i v prvním filmu, ale tam si jich člověk moc nevšimne- motají se tam kolem Aslana na Kamenném stole

Aslan

29. prosince 2008 v 12:18 | Lawiane |  Princ Kaspian

Zuzka

29. prosince 2008 v 12:16 | Lawiane |  Princ Kaspian
Nic moc kvalita, protože jsem to fotila z compu.


Kaspian

29. prosince 2008 v 12:13 | Lawiane |  Princ Kaspian
Tohle jsem vytvořila, když jsem asi po 100 koukala na film. Sice to neni extra kvalita, ale zase jsou nové.


Princ Kaspian se vrací do Česka-článek deník Metro 17.června 2008

18. prosince 2008 v 10:43 | Lawiane |  Princ Kaspian
Princ Kaspian se vrací do Česka

V pokračování výpravné pohádky Letopisy Narnie si zahrál Krytinář i Abbasová

Dobrodružný pohádkový příběh, ve kterém čtyři sourozenci podruhé zachraňují kouzelnou zemi, přináší nový americký film Letopisy Narnie: Princ Kaspian.
Snímek režiséra Andrewa Adamsona, natočený podle knihy C.S.Lewise, bude mít premiéru v českých kinech 19.června. Mladého prince si zahrál Ben Barnes, který se českým divákům představí dnes v Praze na slavnostní premiéře. Spolu s ním do Česka přijede i režisér snímku Andrew Adamson, producenti i představitelé filmových sourozenců. Mladí herci si v roce 2005 zahráli i v prvním díle Letopisů Narnie, který vydělal po celém světě přes 745 milionů dolarů (11,8 miliardy korun).
Druhý díl pohádkové série, který se natáčel převážně na Novém Zélandu, v Česku, ve Slovinsku a v Polsku, vstoupil do amerických kin v polovině května a dosud na světě vydělal 167,8 milionů dolarů (2,7 miliardy korun). Tvůrci slibují, že druhý díl nabízí velkolepější bitvy, více trikových záběrů a jedny z nejlepších kulis, jaké kdy byly pro hollywoodský film postaveny.
Oba filmy jsou inspirovány sedmidílnou ságou Letopisy Narnie, kterou vytvořil britský spisovatel C.S.Lewis. Ve filmu hrají i Češi. Jiří Krytinář ztvárnil postavu trpaslíka. Exotickou Lejlu Abbasovou a tanečníka a choreografa Yemiho diváci uvidí v roli kentaurů. Češi zasahovali i do výpravné stránky.
Mnohé filmové scény byly točeny v severních Čechách. Rytíři ve filmu nosí zbroj vyrobenou tuzemskou firmou.

Popis Blarnie

18. prosince 2008 v 10:12 | Lawiane |  Zajímavosti
Opsáno ze zadní strany knihy.

Co se stane, když se čtyři sourozenci Perverzovi trochu nadopují a objeví nový svět za dveřmi starého šatníku? Prapodivnou zemi Blarnii ovládá Břichatá čarodějnice, která sežere, na co přijde. Blarnie je zmízána drogami a sexuální anrchií. Perverzovic děti mají údajně zjednat nápravu, a tak se společně s párkem lesbických bobřic vydávají hledat tajemného spasitele Astmu. Ukáže se, že o jeho oběť ale nikdo valně nestojí. Příběh plný snadno zapomenutelných postav a sladkobolného moralizování zaručeně nezaujme nikoho z vaší rodiny.

Můj názor:Ze začátku se mi to zdálo celkem vtipné, ale pak se z toho vyklubala neskutečná sračka.

Úryvky z knihy Blarnie

18. prosince 2008 v 10:07 | Lawiane |  Zajímavosti
Popis sourozenců

Ed byl nejchytřejší z Perverzovic dětí a vytrpěl si kvůli tomu víc než dost. Jeho bratr Pete měl víceméně permanentní otřes mozku, jak neustále přitahoval kriketové míčky a dostával jimi přímo do čela. Mozek jeho starší sestry Sue byl průměrný, neřku-li relativně nepoškozený, ale protože měla za to, že by jí nekonvenční myšlenky mohly poznamenat charakter, byla tak neuvěřitelně nudná, že by už bylo lepší píchnout se vidličkou do oka, než si s ní něco začít. Aby byl výčet kompletní, na závěr zůstává nejmrňavější z mláďat, ubohá, štěbetající, popletená Lulu, u níž nikdo nikdy přesně nevěděl, co se sní děje. Neustále se dostávala do nesnází, skoro jako by je přitahovala. Jeden lékař o ní na závěr prohlídky prohlásil, že je ,,géniem na sebedestrukci".
Sue jako jediná se špetkou zodpovědnosti, měla plné ruce práce, když se snažila uhlídat Lulu před nešťastnými náhodami, jako třeba otrávením, zadušením, umačkáním, sebeobětováním bohům nebo čímkoliv jiným, co by ji mohlo zničit…
Setkání Břichaté čarodějnice s Edem

Hned nato zelenou znovu vystřídala červená a z hrdla titánské ženštiny se ozval burácivý řev plný zklamání. Surově strčila do trpaslíka svojí dlouhou zlatou vidličkou, nosila ji neustále s sebou, aby mohla nabodnout jakoukoliv poživatinu, která se jí při jízdě na saních zrovna nachomýtla v okolí.

,,Pojď sem a zmrskej ty soby!" bylo tak těžké obstarat si dobré služebníky, obzvlášť když jste byli zlí a nabídly jste pouze tři placené svátky v roce, a to anti-Vánoce, anti -Velikovoce a takzvaného ,,plaváčka," náhradní svátek, který reprezentoval odpor ke všem ostatním náboženstvím na světě.
Byla to kuriózní podívaná- ženská dloube do trpaslíka a ten zase bičuje soby. Břichatá čarodějnice za chvíli přestala, protože se jí unavila ruka. Ve faldech podpaží našla sáček smažených brambůrků a vysypala si je do tlamy.
,,Co je s tebou?" otázala se trpaslíka. ,,Copak nic necítíš, když do tebe šťouchám?"
,,Ale ovšem, Vaše Veličenstvo," odsekl
,,A nebolí to?" vyptávala se královna
,,Strašně ,Vaše Veličenstvo, sotva se to dá vydržet," lhal trpaslík ,,Je to nesnesitelné." (Ve skutečnosti měl pod svou koženou kazajkou zastrčený plech na pečení.)
,,Přikazuji ti, abys tentokrát trochu vřeštěl. Potřebuji povzbudit." Když se chystala začít s dalším kolem dloubání, všimla si Eda, jek se opíral o semafor.
,,Kdo u čerta jsi?" zeptala se, lehce prskajíc drobečky brambůrků.
,,Já jsem Ed," odpověděl chlape svým trepkovým, jednobuněčným hláskem. (pozn. Ed si předtím zkoušel metamorfózu, jenže zrovna uvázl v podobě trepky)
,,Máš nějaké jídlo?"
,,Ne nemám." Ed zvedl prst a promluvil do něj. ,,Otázka: Co jedí trepky?" (pozn. Ed si dělá poznámky do svého prstu, jelikož je přesvědčen, že je to diktafon)
,,Nemám ani potuchy," pronesla královna povýšeně a domnění, že chlapec mluvil k ní, ,,ale vím, co jím já a je-li ti život milý, měl bys radši tlačit sáně!"
Po herkulovské námaze, dvou strhaných sobech s kýlou a Edově vytrvalém nadávání se konečně sáňe pohnuly o velkolepých šestnáct palců.

Obal knihy+ základní info Blarnie

18. prosince 2008 v 10:05 | Lawiane |  Zajímavosti

autor: Michael Gerber

vydalo nakladatelství Fragment v roce 2003

Rozhovor Will- deník Metro 20. června 2008

18. prosince 2008 v 8:29 | narnians |  Rozhovory
,,Praha je narniovské město"
Tak komentuje atmosféru českého hlavního města herec William Moseley v rozhovoru pro deník Metro.
V novém dobrodružství z pohádkového světa Narnie, které právě běží v kinech, hraje krále králů Petra, nejstaršího ze sourozenců Pevensieových. Přestože jde spíše o ,,dětskou" postavu, když se Williamem setkáte osobně, sedí naproti vám dospělý a rozumný herec na začátku kariéry. Je uvolněný a příjemný a jeho přízvuk nezapře britské kořeny. V dalších dílech ze série o Narnii se postava, kterou ztvárnil, již neobjeví, ale už si nacvičuje krvežíznivou postavu pro nový film.
Jak byste popsal svoji postavu? Změnil se nějak Petr v druhém filmu?
Změnil. Je naštvanější, frustrovanější, arogantní vůči okolí a sžírá ho vlastní ego. Pak udělá velkou chybu a ta mu uštědří cennou lekci, že nemůže jít bezmyšlenkovitě hlavou proti zdi. Nicméně jeho zakopnutí vede k ovládnutí jeho vlastních démonů a vyřešení jeho problémů.
Jak se vám hrálo s animovanými zvířaty, které při natáčení nejsou vidět?
Tentokrát to bylo jednodušší než při točení prvního filmu, protože většina postav, se kterými jsme hráli, byli lidé. Ale i tak to bylo trošku surreálné. Třeba když vidíte chlápka v kostýmu s Minotauři hlavou, jak kouří cigaretu nebo si čte knížku. Nebo když jsem všechny v jedné scéně přesvědčoval, že musíme zaútočit. Otočil jsem se na Kaspian, na Zuzanu a pak jsem se musel zadívat na zelené udělátko, které tam bylo místo myšáka Reepicheepa. Sám sebe jsem přesvědčoval, že tam je, abych neztratil koncentraci. Ale byla to i výzva, způsob, jak pracovat prostřednictvím vlastní fantazie.
Většinu akčních scén jste točil sám. Prošel jste nějakým speciálním tréninkem?
Trénoval mě tři a půl měsíce kickboxer v New Yorku v takové podzemní tělocvičně. A pak jsem běhal denně osm mil a cvičil. Dokonce jsem překonal požadavky, které na mě měli, a když jsem přišel do záběru, věděl jsem, že to snadno zvládnu.
A dokázal jste se vyhnout zranění?
Poranil jsem se několikrát, ale nikdy to nebylo nic vážného. Jen jednou, když jsem si byl zaběhat v Praze na Letné, mě najednou rozbolelo koleno. Běžel jsem sice dál, ale bolest se pak vracela, tak jsem musel na vyšetření v Ústí nad Labem. Naštěstí jsem v pořádku, ale mám si to hlídat.
Jaké bylo natáčení v České republice? Jak se vám tu líbilo?
Zaujala mě Praha. Je to takové ,,narniovské" město, má středověkou atmosféru. A lidé, které tu potkáte, jsou v pohodě. Také natáčení na severu Čech bylo skvělé, ta příroda tam byla absolutně nádherná.
V dalším pokračování Narnie se již neobjevíte. Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Připravuji se na novou roli ve filmu, který se odehrává ve staré Anglii. Bude to podívaná se spoustou bitev. Moje postava je dost krvežíznivá.
Lukáš Hrábek, Tarezie Hauková

Rozhovor Mark Johanson- denník Metro 18.června 2008

18. prosince 2008 v 8:28 | narnians |  Rozhovory
Ptáme se…
Marka Johnsona, producenta filmu Princ Kaspian
Na co především se mohou v novém díle diváci těšit? V čem je jiný?
Myslím, že nezklameme fanoušky prvního dílu, ale zároveň jsme udělali úplně jiný film. První snímek byl tak trochu lyrický, Princ Kaspian je mnohem dramatičtější a třetí pokračování bude dobrodružné.
Jak se vám natáčelo v České republice?
Fantasticky. Natáčel jsem tu již na začátku 90. Let. Štáb je zde velmi pracovitý a celá země je k filmařům vstřícná.
Má natáčení v Česku také nějaké zápory?
Takové, jaké jsou i všude jinde. Možná jedna věc by se tu našla, ale tu by musela řešit vláda. Některé jiné země totiž dávají filmařům úlevy či daňová zvýhodnění, aby je nalákaly.
Jak bylo obtížné najít vhodné lokace a herce?
Herce zde není problém najít, horší je, že ne každý z nich mluví anglicky. A lokace? Česká republika je bohatá na přírodní scenérie, našli jsme opravdu skvělá místa. A barrandovská studia patří podle mě k nejlepším na světě.
V čem bylo natáčení náročné? S jakými problémy jste se museli potýkat?
Zní to jako ohraná písnička, ale nejvíc nevyzpytatelné je vždy počasí.
Proč dochází ve třetím plánovaném dílu ke změně režiséra a Andrewa Adamsona nahradí Michael Apted?
Andrew režíroval filmy víceméně pro děti. A myslím, že si chce odpočinout a natočit něco vyzrálého pro dospělého diváka.

Princ Kaspian-recenze z Housera

18. prosince 2008 v 8:23 | Lawiane |  Princ Kaspian
Pozor-velká kritika, takže vás to asi pěkně naštve!

Pokud první díl Narnie byl jenom nudná velkorozpočtová pohádka, pak dvojka k tomu přidává tu chybu, že se snaží být humorná. Jenže tohle úsilí je stejně trapné, jako pokusy režiséra film přímočarý ve všech ohledech ozvláštnit.


Andrew Adamson se sice narodil na Novém Zélandu, ale Peter Jackson to není. Zakázku na výpravu do Narnie dostal za své vedení Shreka, což vysvětluje, proč se počítačová mluvící zvířátka pohybují jako obyvatelé království ,,Za sedmero horami" a proč šermující hláškonoš jakoby z boty vypadl Kocourovi ze Shreka, i když to je narnijský Myšák. Adamson se po úspěchu jedničky v režisérském křesle rozseděl a troufl si na vizuální nápady, ovšem ty v jeho případě vypadají jako nevhodné vykrádačky jiných filmů. Nejčastěji si samozřejmě bere z Pána prstenů, ostatně samotná filmová Narnia je jakýsi neumětelský epigon Středozemě.
Tady totiž všechno zbaběle končí před branami jakékoliv nekonvenčnosti, která by diváky nutila myslet. Hudba všechny scény dopoví či dokonce předpoví a fantasy je zjednodušená tak, až z ní zbyla jen šňůra bitev, kde děti a zvířátka bezstarostně zabíjejí své nepřátele. Což není zrovna výchovné. Zato s jedinou pusou mezi Kaspianem a Zuzkou se toho nadělá… Vyprávění zdržují neustálé pohledy na to, jak se zrovna tváří někdo ze sourozenců Pevensieových, a kdykoliv někdo spěchá, vždycky si najde čas na procítěnou řeč. Není divu, že to trvá 144 minut.
Hlavní herci zůstali stejní jako štáb, což taky není úplně dobrá zpráva. Zuzka je otravně nedospělá jako vždycky, Petr se projevuje jako slabý, nerozhodný král, Edmund není tak křečovitý, protože nemá velké scény, a Lucinka už vyrostla z roztomilosti. Nevýrazný titulní princ v téhle přeplněné pohádce taky moc nenabídne, i když v českém dabingu alespoň nemluví s italským přízvukem, kterým jsou vybaveni všichni Telmaríni. Několik z nich hrají praví Italové, třeba Sergo Castellitto, po Tildě Swinton další uznávaný evropský herec, pro nějž našel Hollywood uplatnění v roli hlavního padoucha.
Mimochodem, zatímco na Speed Racera, z něhož originalita kape, nikdo do kina nechodí, Narnie už v USA vydělala přes 100 milionů. Jak smutné.
Hodnocení: 1,5 hvězdiček z 5

Můj názor: Ačkoliv se mi tato recenze vůbec nelíbí, tak s některými body bohužel musím souhlasit. Třeba to s tou procítěnou řečí v každé situaci a zdržováním děje kvůli Pevensieovým.
Ale první díl určitě nebyla nudná pohádka a Edmund tam určitě nebyl křečovitý, ale zahrál to perfektně. Taky nechápu proč musí všichni Narnii přirovnávat ke Středozemi!
Hudba je nejlepší jakou jsem ve filmech slyšela a soundtracky jsou o toho, aby děj zdůraznili a dokreslili a rozhodně ho nepředvídají.
No zkrátka o tom mohly napsat alespoň jednu dobrou větu!

Plavba Jitřního poutníka- článek v deníku Metro 20.června 2008

18. prosince 2008 v 8:22 | Lawiane |  Plavba Jitřního poutníka
Třetí Narnie propluje mexickými vlnami


Sotva do kin vtrhlo druhé pokračování tolik úspěšné adaptace románu C.S.Lewise Letopisy Narnie, už se mluví o třetím dílu. Ten se natáčí od ledna 2008 a premiéra je plánovaná na květen 2010.
Třetí díl série nazvaný Plavba Jitřního poutníka dozná velké změny především na režisérské židli. Na tu po Andrew Adamsonovi usedne zkušený filmař Michael Apted. Jeho filmografie čítá řadu hraných snímků, například gorily v mlze, drama Nell a bondovku Jeden svět nestačí.
Tentokrát se natáčení vyhne České republice a štáb zamíří do vzdáleného Mexika. Důvodem jsou lepší finanční podmínky a především přítomnost moře, na kterém se většina děje odehrává.
Ve třetím pokračování, které v knižní podobě spatřilo světlo světa v roce 1952, se již nesetkáme a Petrem. Do Narnie se vrátí Lucinka a Edmund společně s jejich rozmazleným bratrancem Eustacem. S princem Kaspianem se pak vydají na dlouhou cestu přes moře, aby nalezli sedm Pánů Narnie.
Při plavbě se střetnou s draky, trpaslíky a dalšími bytostmi a moře je zanese až na samý konec světa. Producen Mark Johanin slibuje, že film bude dobrodružný a odlišný od předešlých snímků. Johanson plánuje postupně natočit všech sedm dílů této fantasy.Moje poznámka: Tak tady píší, že natočí všechny díly a jinde zase tvrdí, že to zakončí jitřním poutníkem jako trilogii. Pak čemu má člověk věřit? Doufejme, že natočí všechno.

Jak se králové fantasy hecovali do psaní

18. prosince 2008 v 8:20 | Lawiane |  Zajímavosti
Článek z deníku Metro ze dne 20.června 2008-12-17
Mnozí lidé tvrdí, že Narnie je takovým Pánem prstenů pro menší děti. A podobnost těchto děl není vůbec náhodná. C.S.Lewis a J.R.R. Tolkien byli totiž blízcí přátelé a podobné smýšlení se projevilo i v jejich tvorbě.
K psaní některých děl se tito oxfordští profesoři literatury vzájemně vyprovokovali. Spekuluje se, že Lewisova Kosmická trilogie vznikla na základě sázky. Pokud ano, Lewis vyhrál, protože Tolkien příběh o cestování v čase nedokončil.

Ben Barnes- Dorian Gray

16. prosince 2008 v 18:20 | Lawiane |  Galerie-herci