Červen 2009

Konečně!!!!

24. června 2009 v 15:51 | Lawiane |  O mně
Jooo, konečně je tu konec té příšrné školy, která mi bere veškerý volný čas a enrgii. Sice máme výzo až v úterý, ale to už se nějak doklepe. Známky jsem nakonec vytáhla na pouhé 3 trojky, což je u nás docela dobré.
Těším se na prázdniny, že budu konečně na chatě, budu se moc věnovat mím zvířátkům, procházet se v přírodě, psát povídky a prostě dělat co chci. Jak to bude s blogem, to ještě přesně nevím, protože nebudu mít internet, tak snad občas skočím k mámě do práce- nové články tu určitě budou (dám je sem, aby se zveřejňovaly, tak aby tu pokud možno alespoň 2x týdně bylo něco nového), ale asi nebudu mít tolik příležitosti obcházet SBčka. :-(

Za pár hodin jedem se třídou na výlet na Slapy a budeme tam až do pátku. Na programu je taky koupání- to jako asi upadli v tomhle počasí. Hlavně doufám, že nebude na programu moc nějakého sportovního a kolektivního programu, radši budu, když si budu moc s kámoškou zalést do chatky a číst si či tak něco. Snad nás z nich voda nevyplaví.

Narnia od BBC vychází na DVD

24. června 2009 v 15:42 | Lawiane |  Lev, čarodějnice a skříň
S deníkem Blesk vychází každou středu seriál Letopisy Narnie na DVD:
Na každém disku jsou dvě části- Lev, čarodějnice a skříň je rozděleno na 6 částí=3 céda
Kaspian je pouze na 2 části, Plavba Jitřního poutníka na 4 a Stříbraná židle, kterou nám překřtili na Stříbrné křeslo (achjo, to fakt překládal nějaký tatar) je taky na 4

Minulou středu jsem v trafice objevila DCDíčko se starým zpracováním Narnie. Samozřejmě jsem si ho koupila, ale k jeho shlédnutí jsem se dostala až v pondělí- no musím říct, ža takhle mě už nic dlouho nerozesmálo. Od samého začátku jsem se tomu musela smát, ne ža by to snad bylo špatné, na to jak je to staré, to dřív muselo být uplně super. První co mě dostalo byla ta tlustá Lucinka, která je ještě ke všemu nadabovaná naprosto strašným hlasem, a pak přišlo to nejlepší- setkala se s panem Tumnusem a ten řekl, že se jmenuje Ťulpus a v další větě pronesl, že Narnie se rozkládá od lucerny až k hradu Krásný Paraván- proboha jak můžou přeložit Cair Paravl jako Krásný Paraván!!!! V další části zase vyslovují Jadis jako Džadis.No prostě lépe už to snad ani přeložit nemohli. Dneska jsem si koupila další díl, tak jsem zvědavá jestli třeba nějak nezkomolí i chudáka Aslana.
Když si to ale pustíte v angličtině a ne s tím blbým dabingem, tak je to docela dobré.

Jsem ve finále- prosím o podporu :-)

23. června 2009 v 18:54 | Lawiane |  O mém blogu
Tak už jsem ve finále soutěže o nej herce, hlasujete pro mě prosím TADY!!!!
Jsem tam jako Lawiane s Benem Barnesem
Díky

Kdo je Lawiane? Něco o mé osobě

23. června 2009 v 18:39 | Lawiane |  O mněMiluju
Zvířátka- hlavně koně, psy a potkany, Metal, kamarády, Gothic styl, Finsko a celou Skandinávii, Anglii, Fantasy, jídlo, Kaspiana, dlouhé procházky a nicnedělání v přírodě- prostě si třeba jen tak lehnout na louku, poslouchat Nightwish a čučet na nebe, psaní, kreslení a taky mám ráda můj blog a SB :-D
Hudba- Hudbu mám hrozně ráda, ale bohužel jí sama neumím produkovat. Poslouchám hlavně metal. Moje nejoblíbenější skupina jsou Nightwish (radši je mám s Tarjou, ale s Anette mi nevadí a poslouchám je hodně i s ní). Na nich se mi líbí ta originalita, nádherné melodie, pocity a fantazie, které jsou do písniček vložené, no a pochopitelně taky Tarjin úžasný hlas. Pak mám taky ráda Korpiklaani, což jsou rovněž Finové, Within Temptation, samozřejmě Tarju Turunen s její sólovou dráhou. Zprvu mi přišlo jako hrozná škoda, že se Nightwish s Tarjou rozešli, ale teď mi příjde, že v písničkách kde zpívá sama, tak možná víc vynikne její hlas. A u Nightwishů se najde spousta nádherných písniček i bez ní, takže to nakonec beru spíš, jako změnu třeba i k lepšímu. Z rocku Guano Apes. Jinak ještě hodně ještě poslouchám soundtracky z fantasy filmů, skupinu, která zpívá i latinsky a jmenuje se Era, Iron Maiden The Cranberries, atd… Pro dobrou náladu pak Reginu Spektor .

Nej. Písničky- těch je hrozně moc, ale mezi takové písničky, ke kterým mám "citový vztah" patří třeba Last of the Wilds, Sleeping sun, Over the Hills and Far Away, Passion and the Opera, Fantasmic od Nightwish, Boy and the Ghost od Tarji, Run od Snow Patrol- ta mi přijde hrozně smutná, Zombie od Cranberries- při tom jsem četla Narnii Poslední bitvu…..a ještě horda dalších- doufám, že alespoň něco z toho znáte. Jo a ještě Goodbye My Lover, Tears and Rain a I really want you od Jamese Blunta, ačkoli se dost vymyká tomu co poslouchám teď, tak tyhle písničky jsem měla dříve moc, moc ráda a pořád k nim mám dobrý vztah, protože mi připomínají tu dobu, kdy jsem je poslouchala.
Zvířátka- Mám chovatelskou stanici čistokrevných myší Z Roklinky, se kterými chodím na výstavy a odchovávám po nich miminka, 4 potkany, psa- fenka křížence a rybičky. Měla jsem ještě králíka, několik dalších potkanů a myší, ti už ale umřeli. Pak taky křečky, osmáka degu, kočku, kanárka- no prostě jsem totální pošahanec do zvířat. Od 10 let jezdím na koni a brzy bych si měla dělat jezdeckou licenci, abych mohla na oficiál závody. V budoucnu bych chtěla koníka svého, ale nevím kde na něj vezmu.
Knížky a filmy- dřív jsem četla podstatně víc, poslední dobou na to nějak nenacházím čas, líbily se mi knížky autorky Urshula K. LeGuin- Čaroděj Zeměmoří, Nejvzdálenější pobřeží…Deltora a pak taková ta slavná klasika typu Harry Potter, Odkaz Dračích jezdců(Eragon, Eldest, Brisingr..) Filmy třeba Van Helsing, Most do země Terabithia, Harry Potter, Eragon, Zaříkávač koní, Notting Hill…Jo a taky nesmím zapomenout na trilogii od Philipa Pulmana Jeho temné esence- Zlatý kompas, Jantarové kukátko a Jedinečný nůž.


Nenávidím
Některé lidi z naší třídy, kteří jsou hrozně povrchní a myslí si, že jsou středem světa.
Absolutně nemůžu vystát blbý lidi- sobecký, tupý, bezohledný čí ještě něco hůř. Rap, techno, disco… interprety, kteří ve svých klipech neumí předvést nic jiného, než že si zmalují hubu a kroutí prdelí.
Konzumní lidi, co věří reklamám, čtou časáky typu Bravo, nosí růžová trička se zlatým nápisem Sexy a myslí si, že jsou IN. Nespravedlnost, která panuje v tomto světě. Poslední dobou taky zrovna nemusím Twilight, protože už mě docela prudí, jak to čtou úplně všichni- přijde mi, že když si někdo neumí vybrat knížku a nemá žádný svůj vyhraněný styl, tak hned skočí po tomhle, protože to čtou ostatní a on si neumí najít nic svého. Tan film se mi líbil, ale knížku jsem přečetla první díl a nijak mě to nezaujalo. Jo a taky se o tom neustále baví ty "ehm ehm" z naší třídy, takže ti mě od toho totálně odradili.
Jejda, teď jsem s tím Stmíváním asi naštvala plno lidí :o Sorry
Proč zrovna Narnie?
To že se do něčeho úplně poblázním, je u mě naprosto obvyklá záležitost, ale Narnie mě chytla opravdu hodně. Asi to způsobilo to, že jsem všechny díly přečetla hned za sebou, takže jsem se do toho opravdu dostala. Knížky jsou napsány sice hezky, ale spíš než přímo jednotlivé příběhy jsem si zamilovala tu narnijskou atmosféru, že jsou její obyvatelé takový nespoutaní, čestní, obětavý..., bytosti které v ní žijí, a hlavně to, že tam mají životní hodnoty na správném místě. Vládne tam spravedlivý Aslan, který dá vždy vše do pořádku. Mimochodem věřím v Aslana- jako vážně 8-)
Moc bych si přála strávit v Narnii alespoň tu jednu noc, kde faunové tančí kolem ohňů na lukách a v hlubokých lesích, v potocích proudí místo vody víno, všichni zapomínají na starosti a jen se baví…
Bývávalo
Mezi mé bývalé mánie patřil Harry Potter, Eragon, James Blunt- dokonce jsem byla na jeho koncertě :-D a hodně dávno pak Titanic, Kobra 11, Komisař Rex…to se divíte, co…tak ještě více do minulosti (ale to jsem byla fakt malinká) Ferda Mravenec, Maková panenka a Lví Král. :-D To je teda sranda :-DDD
Z normálních věcí, třeba to, že jsem se hodně zajímala o psy- plemena, výcvik, psí sporty atd. S mojí fenkou jsem se věnovala Dogdancingu- což je takový psí sport, při kterém cvičíte s pejskem na hudbu a on s vámi "tančí", dělá kotrmelce, couvá, přeskakuje vám ruce, nohy atd. Fenku to moc bavilo a učila se to neuvěřitelně rychle, ještě teď to všechno umí, ale už s ní moc necvičím, protože je na to už trochu stará. :-/

Předposlední kolo

18. června 2009 v 9:49 | Lawiane |  O mém blogu

Prosím dejte mi ještě hlasy, už je předposlední kolo a momentálně jsem na vypadnutí asi já!!! Pomoc! Já nechci vypadnout. Tak mi prosím, prosím dejte hlas TADY! Jsem tam jako Lawiane s Benem

Taky se omlouvám, že sem poslední dobou dávám akorát články, tohoto typu, ale ve škole je toho ke konci roku nějak moc, takže nestíhám. V pondělí už bude klasifikace hotová, tak to tu zase bude lepší.
Díky Vaše Lawiane

Prosím, prosím o hlásky!!!

16. června 2009 v 18:21 | Lawiane |  O mém blogu

Další kolo soutěže v Avilan, už je nás tam jen 5, tak mě prosím popostrčte ještě trochu dopředu :-)

HLASUJ!!!


6. kolo- prosím o hlásky

11. června 2009 v 18:23 | Lawiane |  O mém blogu

Hlasujte pro mě prosím v dalším kole soutěže. TADY!!!

Děkuju :-)


Co říkáte na Benovy vlasy?

11. června 2009 v 18:22 | Lawiane |  Diskuse
Asi před týdnem jsem narazila na fotky z premiéry Benova nového filmu Easy Virtue a myslela jsem, že mě z toho asi klepne! Jak to proboha vypadá? Docela dlouho jsem neviděla žádné jeho nové fotky , takže tohle ja fakt dost šok. Můj názor je, že by si to měl ostříhat, tak jako to měl v Narnii, to mu sloušelo nejvíc. Tak jsem docela zvědavá, co na to říkáte vy? Připadá vám to jako změna k lepšímu nebo horšímu? Vyjádřit se můžete v komentářích.
P.S. Taky jsem si říkala, že úpokud teď natáčí Plavbu Jitřního poutníka, tak to je teda konec, protože to bude mít takhle i v tom filmu. To se jako snaží z něj udělat nějakého moudrého dlouhovlasého krále se zlatou korunou na hlavě nebo co?

Mám či nemám?

9. června 2009 v 18:20 | Lawiane |  O mém blogu
Poslední dobou mám potřebu to tu zase nějak oživit, takže přemíšlím, že změním desing, ale ten faun co je na záhlaví mi dal hroznou práci...pač jsem ten obrázek ještě dokreslovala, aby byl takhle velký a tak se mi ho teď nechce dávat pryč, ale zas nechci aby to tu takhle stejné zůstalo 100 let. Taky bych řekla že je ten blog teď možná až moc ,,velký". proto se ptám, jestli byste tu uvítali nový vzhled, menší rozměry blogu atd.
Vyjádřit svůj názor můžete v anketě a když připíšete přesnější komentář, tak budu ráda.

Hlásky do 5.kola

9. června 2009 v 18:13 | Lawiane |  O mém blogu

Dejte mi prosím hlásky v soutěži onej Herce/herečku. Jsem tam jako Lawiane s Benem Barnesem. Hlasuj ZDE!!!!

Díky


9. kapitola

6. června 2009 v 18:02 | Lawiane |  Ettinsmoor

9. KAPITOLA


Šarn se konečně cítila plně spokojená, smála se na svého milovaného muže a pak se uvelebila v jeho náručí. Konečně zase držel on ji, a ne ona jeho na pokraji života a smrti.
K obědu a večeři snědli něco ze zásob, co jim nachystala obětavá narnijská dryáda, žijící tak daleko od svých druhů.
Jinak pokračovali co nejrychleji na jih s krásným západem slunce po pravé straně.
Šarn usnula za letu, schoulená u Kaspiana, který si přitom opíral hlavu o její rameno.
Po rozbřesku už byli zase o hodný kus cesty blíže k domovu. Jednou se dokonce dommnívali, že na východě spatřili tenký modrý proužek oceánu.
Předpokládali, že pokud cesta půjde i nadále tak dobře, mohli by ještě před setměním spatřit hraniční hory s Narnií. A cesta šla opravdu dobře, a tak když slunce bylo ještě poměrně vysoko, viděli před sebou zvedající se horizont vysokých kopců. Jak se tak k němu přibližovali, připadalo Šarn z nějakého důvodu, že letí do pasti, nic podivného ale nezpozorovala, a tak se snažila ten pocit zahnat.
"Šarn?" stiskl jí Kaspian rameno.
"Ano?"
"Vidíš ty černé tečky u těch hor?"
"Hm…Vidím a mám za to, že tam před chvílí nebyly."
Všem to začalo dělat starosti a Galea na povel ubrala rychlost a výšku, aby nebyli tak nápadní.
Před horami se opravdu ve vzduchu držely nějaké tmavé body rozmístěné po jednom, daleko od sebe, ale zato po celé délce, kam až dohlédli.
"Nemohli by to být nějací špehové, co na nás číhají na rozkaz těch z Údolí?" hádala Šarn.
"Taky mě to napadlo," přiznal Kaspian
"Galeo, leť prosím těsně nad zemí, ať si nás nevšimnou, dokud my nezjistíme, co jsou zač."
Za další hodinu už si byli jisti, že jejich úvaha byla správná- černooděnci si obstarali draky a teď tu na ně čekali!
"Sne, Galeo, měníme směr! Leťte na západ!" udílel Kaspian rozkazy.
"Co to má jako znamenat?" vztekala se nasupená královna.
"Museli nějak zjistit, kdo jsme. Řekl bych, že nás teď nechtějí pustit živé domů, abychom na ně nevyrukovali s armádou. Hnusáci jedni, dělají tam takové věci a pak nechtějí, aby to někdo věděl!"
Dračice se vracela zpět, aby byla z dohledu hlídačů.
"Takhle to budeme muset obletět přes Západní pustinu, protože hranice s Narnií sledují zřejmě celé. Zajímalo by mě, kde se jich tolik bere."
Hlídky si jich naštěstí nevšimly, ale čekala je hodně dlouhá oklika.
"Šarn promiň, ale poletím teď s Jasným snem."
Grif to zaslechl a přiletěl blíž.
"Ne! Kaspiane nedělej to! Já chci být s tebou, rozumíš? Nechci se od tebe hnout už ani na krok!"
"Kdyby na nás zaútočili znovu, tak ať má Narnie alespoň jednoho vládce, který sem přivede armádu a ty krysy sprovodí ze světa." Kaspian měl při těch slovech ve tváři bojovný výraz, až by se ho skoro lekla.
"Prosím tě ne! Buď tady."
Žadonění bylo marné a Grif už nesl svého jezdce. Byl rád, že už nebude tak odstrčený, jako si připadal, když měl na zádech jen zavazadla.
Šarn trucovala a bavila se s dračicí, jenže ta jí vysvětlovala, že Kaspianův plán je praktičtější, pokud očekávají nějaké nebezpečí a tak jí útěchou moc nebyla.
V noci se všichni čtyři cítili mnohem bezpečněji, a tak se shodli, že budou cestovat přes noc a ve dne odpočívat, ale i to jen s tím, že někdo bude držet hlídku.
K ránu už byla zvířata dost unavená, přistáli tedy na místě, které bylo jakžtakž vhodné ke spánku, stočili se do klubíčka jako psi a rázem usnuli. Lidé se opřeli o ně. Kaspian se nabídl, že bude držet hlídku jako první. Zem byla tvrdá a neskýtala žádné pohodlí, spánek přesto potřebovali. Šarn se ale necítila o moc čilejší, když jí Kaspian po několika hodinách spánku vzbudil polibkem. Ochotně se ale probrala a dlouho sledovala okolí, zatímco ostatní bděli v říši snů. Mnohem radši než tu nudnou krajinu by sice pozorovala svého muže, protože když spal, připadal jí takový roztomilý, jenže povinnost byla povinnost a Šarn jí nechtěla zanedbat.
Ještě než se úplně setmělo, odletěl Sen s Galeou něco nalovit, aby si doplnil zásoby energie na další noční let a rovněž se potřebovali někde napít.
Vrátili se, když už nebe bylo černé, zahalené mraky a bez hvězd. Okamžitě vyrazili.
Šarn na Galeině hřbetě podřimovala, jak jí chyběl klidný spánek, kterým spávala v měkkých peřinách na Cairu. Když ranní paprsky odhalily krajinu pod nimi, zjistili, že je tu pořád rovná pláň, naprosto nevhodná pro odpočinek, při kterém chtěli být skryti. Poletí-li ovšem ještě trochu dál, tak se dostanou do kopcovitější oblasti, která byla odtud shora vidět. Ačkoli trochu riskovali, pokračovali v cestě i ráno. Nebe stále pokrývala vrstva mračen a viditelnost nebyla až tak nejlepší, zdálo se, že se dokonce zhoršuje.

Bojovnice

6. června 2009 v 9:10 | Lawiane |  Obrázky
Další můj výtvorek- Kaspian a nějaké 2 bojovné děvenky :-D. Udělala jsem to jako koláž, protože jsem nechtěla hyzdit Kaspiana, tím že bych se snažila ho nakreslit, což by určitě dopadlo katastrofálně. To pozadí je dělané na compu.

Můj polepený pokojíček

4. června 2009 v 18:25 | Lawiane |  O mně
Tady bydlím.... plakáty už tu takhle vysí skoro rok. Největší úlovek je ten maga plakát, ketrý se mi povedlo vyžebrat v Palace Cinemas na Smícháči. Oni to normálně všechno vyhazují, to je hrozná škoda, takže mi ho dali zadáčo.
a další stěny...
Tam dole je hrozně moc malých obrázků, ketré jsem vystříhala z Housera :-D

8. kapitola

4. června 2009 v 8:01 | Lawiane |  Ettinsmoor

8. KAPITOLA


Po několika hodinách, strávených svižným letem na jihozápad, začalo svítat a skupina uprchlíků před sebou spatřila jako oázu v prosté a nehostinné krajině, neveliký lesík. Šarn rozhodla, že přistanou. Snad by tam mohli najít vodu a hlavně chtěla prohlédnout a ošetřit Kaspiana, jehož stav se nijak nezměnil.
K jejich radosti téměř ihned narazili na průzračný potůček. Zatím šlo vše dobře a narnijská královna dokonce začínala věřit v to, že vše dobře dopadne, že Kaspian konečně přijde k sobě a všichni se pak vrátí domů, do vlídné a mírumilovné Narnie.
Položila raněného do trávy vedle potoka, a když se zadívala do jeho tváře, která se na ni tolikrát smála plná života, přepadla ji zase truchlivá nálada. Zavrtěla hlavou, aby setřásla chmury a dala se do práce. Galea se usadila opodál, odpočívala a mlčky je sledovala. Grif se napil z potoka a nabídl královně svou pomoc, ta ji ale odmítla.
Sundala mu košili, která byla původně bílá, ale teď se více podobala toreadorskému šátku. Omyla, do teď neošetřené, rány a zoufale sledovala, jak z nich pořád prosakuje krev.
Roztrhala tu košili na několik pruhů látky a ty pak použila jako provizorní obvazy, jenže látky bylo málo a nebyla zrovna nejčistší. Šarn připadalo, že její počínání je jen zoufalý pokus, který se v těchto podmínkách nemůže zdařit. Obrátila se k dračici.
"Galeo, potřebujeme pořádnou pomoc, jinak to nepřežije!" držela jeho hlavu ve svém klíně a otřásala se vzlyky, které už nemohla dál zadržovat, při pomyšlení, že může každou chvílí navždy zmizet z jejího života.
"Musíme se co nejdřív dostat do Narnie!"
Galea přikývla, cítila její myšlenky a řekla, "To o čem teď uvažuješ, si vůbec nebudeme připouštět."
"Máš pravdu. Taková možnost neexistuje. Nestane se to!" ujišťovala se Šarn, ale hned ji zase napadlo: Ale co když ano, nemůžu si přece namlouvat, že je v pořádku.
Galea to vycítila a zavrčela. "Najdeme pomoc včas!" řekla rázně.
"Potřebujete pomoc?" ozval se za nimi zvláštní šelestivý a zastřený hlas.
Všichni se otočili a spatřili, jak k nim mezi stromy kráčí mladá žena. Štíhlá a oděná do šatů sešitých z různých kusů látek. Pleť měla bledou a plavé vlasy jí splývaly až na konec zad a na hlavě měla posazený věnec z březových větiček.
Šarn nevěřila vlastním očím. Kde se tu vzala? A je opravdu tak laskavá, jak vypadá nebo je to jen přetvářka a patří k těm, jenž po nich pátrají?
"Kdo jste?" křikla na ní Šarn a postavila se před Kaspiana.
"To vám vysvětlím později. Nejdřív bychom měli něco udělat pro něj. Nevypadá zrovna nejlépe!" ukázala ladnou rukou na Kaspiana.
"Předpokládám, že hádám správně, zeptám-li se, jestli jste uprchli z Údolí černých duší?" ptala se a s neuvěřitelnou lehkostí vzala Kaspiana do náruče a vyrazila s ním směrem, odkud přišla. Šarn usoudila, že jim nezbývá jiná možnost, než jí věřit, a tak se všichni vydali za ní.
"Nevím, jak se to tam jmenuje, ale údolí to je, dokonce spíše kaňon, a nějací zvrhlíci v černých hábitech tam nechávají bojovat zajatce, které bezdůvodně chytají!" přisvědčila Šarn.
"Ano, tak to je Údolí černých duší."
Došli k jejímu obydlí, a že bylo opravdu zvláštní.
Kolem tlustého stromu, byl postaven malý vzdušný domek, jehož středem byl kmen, takže měl kulatý tvar a postavený byl z větví, listů a kůry. Vybavení bylo strohé, ale dostačující a dokonce tu byly schody vedoucí do dalšího patra. Mezi větvemi tu poletovali ptáčci a od stropu tu vysela stříbrná lucernička.
Žena položila Kaspiana na postel u stěny a začala mlčky pobíhat po místnosti. Tu něco vzala a tam zas něco jiného a za půl hodiny byl Kaspian ošetřený různými bylinkami a zavázaný do čistých obvazů. Dokonce se jí podařilo vpravit do něj nějaký nápoj. Nakonec si oddychla a posadila se ke stolu naproti nevěřícné a vděčné Šarn. Galea a Sen nakukovali dovnitř nezaskleným oknem.
"Proč to děláte?" položila jí Šarn otázku, "A kdo jste?"
"To je dlouhý příběh, ale máme dost času, tak se pokusím vám ho alespoň trochu vysvětlit. Hlavně si prosím nemyslete, že na vás chystám nějakou zradu." Opřela si lokty o stůl a propletla prsty na rukou. Koukala se z okna, ale ne na tvory nahlížející do něj, nýbrž někam daleko za ně.
"Jsem dryáda a jmenuji se Labéma. Vím, že v Ettinsmooru nemám co dělat, ale můj strom sem z Narnie zanesl jeden mluvící pták. Byla jsem tenkrát ještě semínko. A mnohé narnijské lesy postihlo neštěstí- Telmařané začali kácet naše lesy. Z mé matky si udělali špalky do krbu." Chvilku mlčela a pak pokračovala, "Mě naštěstí zachránil ten jestřáb, když mě odnesl sem do Ettinsmooru. Jsem tedy nucena žít tady, ale nezapomněla jsem na svůj původ a pravý domov. Proto se snažím, alespoň trochu bojovat proti zdejšímu zlu. Párkrát se mi dokonce podařilo vysvobodit někoho přímo z Údolí černých duší."
"Ale vždyť Údolí je odtud dost daleko. Letěli jsme asi pět hodin v kuse," skočila jí Šarn do řeči.
"Museli jste zřejmě trochu bloudit a omylem se vrátit, protože já to mám do Údolí tři hodiny rychlé chůze."
Tohle zjištění Šarn na náladě zrovna nepřidalo. Labéma mluvila dál.
"Jednou byl tím vysvobozeným narnijský faun, takový ten kozonohý."
"Vím, co je to faun. My jsme také z Narnie."
"Opravdu? No, myslela jsem si to," usmála se.
"No a toho fauna jsem tu několik dní schovávala, potom odešel a snad se ve zdraví vrátil domů. Od něj jsem se doslechla, že už se poměry v Narnii změnily. Prý máte nového krále- Telmařana, co je vlídný k mluvícím zvířatům, stromům i jiným bytostem. Je to stále pravda?"
Labéma vypadala, že ji to opravdu zajímá.
"Do našeho odchodu z Narnie tomu tak skutečně bylo, ale teď je budoucnost ve hvězdách."
"Jak to? Vy jste utekli před válkou?" divila se dryáda.
"Ne. Že je budoucnost ve hvězdách, to říkám proto, že ten zmiňovaný narnijský král leží ve vaší posteli."
Labéma se otočila na Kaspiana, jakoby snad čekala, že tam najde někoho jiného s korunou na hlavě. Zprvu byla dryáda trochu nervózní, když zjistila, že se tu baví s královnou a rukou má život vladaře celé země, ale pak si na to zvykla a obě ženy si dobře rozuměly.
V tomto příjemném prostředí strávili poutníci dvacet dní. Dryádčino léčitelské umění dělalo s Kaspianem hotové zázraky.
Po těch necelých třech týdnech už byl téměř v naprostém pořádku. Akorát ty tři jizvy na zádech už mu asi zůstanou na celý život. Šarn to ale nevadilo, takhle vypadal víc jako statečný hrdina.
Dnes ráno se po krátké diskusi všichni dohodli, že je na čase vydat se domů. Ani nevěděli, jak by měli dryádě poděkovat, ale ona je přesvědčovala, že pro ní je taková pomoc samozřejmostí a také jedinečnou činností, kterou tady má.
Kaspian se pro tentokrát posadil na Galeu a Šarn vytáhl k sobě. Po tom všem, co teď zažili, chtěli být co nejvíce spolu. Sen se jim nabídl, že ponese alespoň zavazadla.
S tisícerými díky se tedy rozloučili s Labémou a Galea s Jasným snem na svých křídlech zamířili k Narnii.

Narnie v ,,lidské" podobě

3. června 2009 v 18:08 | Lawiane |  Obrázky
Tohle jsem kreslila už asi tak před rokem. Je to takový experimentální nápad- jen tak mě prostě napadlo ztvárnit Narnii ne jako mapu či tak něco, ale v ,,lidké" podobě.

7. kapitola

3. června 2009 v 18:00 | Lawiane |  Ettinsmoor
tak po nějakém tom měsíci jsem tu zpátky s pokračováním povídky. Kdybyněkdo nečetl (což jakože asi všichni, podle nevelkého počtu ohlasů) předchozí kapitoli, tak jsou v rubrice povídky- Ettinsmoor. Doufám, že se vám to bude líbit a nějak se k tomu taky vyjádříte. Přeji hezké čtení.
Vaše Lawiane

7. KAPITOLA


V noci Šarn zaslechla škrábání do kamene. K ránu se jí povedlo usnout, i když se o to vlastně ani nesnažila. Jen seděla na tvrdé zemi, opřená o skálu a tupý pohled rozmazaný slzami upírala nepřítomně před sebe. Ráno už odmítala na zápasy jít, jenže jí tam vyhnali. Ale dnes už tu nikoho neznala.
Večer seděla zase opřená o zeď ve své temné kobce a akorát uvažovala, zda-li se ještě někdy dostane domů. Neustále ji také v hlavě vrtala otázka-proč ji tu drží jen tak?
Odpověď na ní dostala za chvilku. Do ticha bylo slyšet cvaknutí petlice, co jí držela v této cele. Pak následovaly kroky, ale příchozího nebylo vidět, jelikož venku už byla tma, a tak ho neosvítilo žádné světlo z pootevřených dveří. Ty za sebou nakonec zamknul.
Šarn nikoho neviděla, jen cítila jeho přítomnost. To ji dost děsilo. Namáčkla se tedy víc ke stěně, aby na ní dotyčný tak rychle nenarazil. Najednou ta osoba rozsvítila svíčku a Šarn uviděla jednoho z místních vůdců v černém plášti. Zároveň uviděl on ji, skrčenou u stěny, jako divoké zvíře.
,,Ale!" zavolal nadšeně a škodolibě ,,tady tě máme!" potutelně se zachechtal. Šarn dostala strach ještě vetší a nevraživě se na něj podívala.
,,Co chcete?"
,,Co? To si snad myslíš, že tě tu držíme jen proto, aby ses mohla koukat na toho svýho chlápka?" zakroutil hlavou, ,,jo a mimochodem, když jsem mu říkal, co s tebou provedu, tak se dokonce pohnul!" rozchechtal se řezavým smíchem a plácal se při tom to tučného břicha.
,,No jo! Haha… Nedoufala jsi snad, že se po tom všem hned zvedne," ošklivě se zaculil a o kus se k ní přiblížil, ,,to tě teda zklamu. Páč ten bude rád, když se dožije zítřka."
Šarn zatvrzele mlčela a jak se pořád víc a víc tiskla ke stěně, začala v ní cítit drobné otřesy, které se ale zvětšovaly.
Svíčka stála na podlaze. Šarn po ní hrábla a zhasla jí. Teď měla výhodu ona, protože po slepu svou celu znala určitě lépe než ten chlap. I přes to se mu však podařilo nahnat ji po chvíli znovu do rohu. Pochechtával se jejímu strachu. Prudce se rozmáchl rukama, aby Šarn chytil, když v tom celou zaplál rudý žár, ozval se rachot drtící skály a ten chlap se válel na zemi v kouři a pachu spálených vlasů. V ten okamžik Šarn rovněž ucítila, jak ji obemkly veliké drápy a rozvalinou jí vytáhly ven z cely.
Tvor, co jí zbavil toho krutého chlapa, byla samozřejmě Galea, kterou zavřeli do vedlejší cely, jenž byla pochopitelně mnohem větší, nedošlo jim však jakou sílu může drak mít.
Šarn se přivinula k jejím teplým nozdrám. Po těch několika dnech naplněných beznadějí a zoufalstvím se v její duši konečně objevila jiskřička naděje.
,,Kde je Kaspian?" zeptala se jí Galea telepaticky ,,Sen je v kobce vedle mě. Dveře tam půjdou probourat snadno."
,,Nevím, kde přesně Kaspiana drží, ale nejspíš ho zavřeli v nějaké z těch jejich budov. Každopádně je na tom, ale dost špatně. Galeo, máš nějaký plán? A jak se ti povedlo zbořit tu zeď?"
,,Plán? Ten mám dost stručný-osvobodit co nejrychleji Sna a Kaspiana, dokud si ještě nevšimli toho, že mám tebe," otřela se své přítelkyni o tvář, aby jí dala najevo, jak je s ní ráda.
,,Postupně jsem roztavila řetězy, co mě poutaly a pak už to bylo lehké. Těm zloduchům zřejmě nedošlo, že draci taky chrlí oheň!" uchechtla se a z tlamy vyfoukla obláček dýmu. Šarn ji naposled pohladila a pak se pustily do svého boje o svobodu.
Galea spálila mohutné dveře na prach. Šarn se nenápadně vyplížila ven a nikým nespatřena se dostala do budov patřících zdejším šéfům a služebnictvu, i když v tomto případě spíše otrokům.
A jak předpokládala, Kaspiana tu opravdu našla. Nevnímal okolní svět, ale byl naživu. Šarn věděla, že bezvládného ho neunese a tak, jak se předtím dohodly, sdělila v myšlenkách Galee, kde se nachází. Ta vyrazila ze svého úkrytu, vyprostila Jasného sna z jeho vězení, a hnala se pro Šarn a jejího muže. Pro tu byla ta krátká chvíle k nevydržení. Bála se, že je tu někdo najde nebo, že se něco stane Galee, než pro ně doletí.
Najednou se opět ozval hrozný rachot-strop se propadal. Všude se sypala suť a skrze prach nebylo vidět na krok. Šarn seděla v hromadě kamení a Kaspiana svírala v náručí, aby ho ochránila před zbytky padajících kusů zdí. Jakmile prach trochu klesl, vytáhla je Galea ven a zběsilým tempem se dali na útěk. Kaňonem, ve kterém se nacházel komplex budov a vězení, se rozezněly poplašné zvony. Černé postavy vybíhali ven a zjišťovali, co se děje. To už je však Šarn viděla jako pouhé tečky, neboť Galea stoupala výš a výš, aby byla z dosahu las vrhaných obry.
Jejich útěk se zdařil, ti tyrané neměli žádné létající tvory, se kterými by se za nimi mohli vydat a tak byli ve vzduchu zatím v bezpečí. Obry, kteří je pronásledovali po zemi, se jim po nějaké době podařilo setřást.

4. kolo

2. června 2009 v 18:27 | Lawiane |  O mém blogu
Potřebuji zase hlásky do alšího kola soutěže!
Hlasuj pro Lawiane TADY

Jiak se omlouvám, že jsem sem už delší dobu nedala nic nového, ale zrovna se mi to co jsem sem teď chtěla dát nějak podělalo :-/. Nebojte nezapomínám na blog, vaše komentáře si čtu a zítra sem snad něco konečně přidám. :-)

Postupuji do dalšího kola-dejte mi hlasy

1. června 2009 v 14:04 | Lawiane |  O mém blogu
Jsem v dalším kole soutěže o nejlepšího herce/herečku, tak mi prosím dejte hlasy. :-)

Jsem tam jako Lawiane s Benem. Tady mi dejte hlas!!! :-)