Kdo je Lawiane? Něco o mé osobě

23. června 2009 v 18:39 | Lawiane |  O mněMiluju
Zvířátka- hlavně koně, psy a potkany, Metal, kamarády, Gothic styl, Finsko a celou Skandinávii, Anglii, Fantasy, jídlo, Kaspiana, dlouhé procházky a nicnedělání v přírodě- prostě si třeba jen tak lehnout na louku, poslouchat Nightwish a čučet na nebe, psaní, kreslení a taky mám ráda můj blog a SB :-D
Hudba- Hudbu mám hrozně ráda, ale bohužel jí sama neumím produkovat. Poslouchám hlavně metal. Moje nejoblíbenější skupina jsou Nightwish (radši je mám s Tarjou, ale s Anette mi nevadí a poslouchám je hodně i s ní). Na nich se mi líbí ta originalita, nádherné melodie, pocity a fantazie, které jsou do písniček vložené, no a pochopitelně taky Tarjin úžasný hlas. Pak mám taky ráda Korpiklaani, což jsou rovněž Finové, Within Temptation, samozřejmě Tarju Turunen s její sólovou dráhou. Zprvu mi přišlo jako hrozná škoda, že se Nightwish s Tarjou rozešli, ale teď mi příjde, že v písničkách kde zpívá sama, tak možná víc vynikne její hlas. A u Nightwishů se najde spousta nádherných písniček i bez ní, takže to nakonec beru spíš, jako změnu třeba i k lepšímu. Z rocku Guano Apes. Jinak ještě hodně ještě poslouchám soundtracky z fantasy filmů, skupinu, která zpívá i latinsky a jmenuje se Era, Iron Maiden The Cranberries, atd… Pro dobrou náladu pak Reginu Spektor .

Nej. Písničky- těch je hrozně moc, ale mezi takové písničky, ke kterým mám "citový vztah" patří třeba Last of the Wilds, Sleeping sun, Over the Hills and Far Away, Passion and the Opera, Fantasmic od Nightwish, Boy and the Ghost od Tarji, Run od Snow Patrol- ta mi přijde hrozně smutná, Zombie od Cranberries- při tom jsem četla Narnii Poslední bitvu…..a ještě horda dalších- doufám, že alespoň něco z toho znáte. Jo a ještě Goodbye My Lover, Tears and Rain a I really want you od Jamese Blunta, ačkoli se dost vymyká tomu co poslouchám teď, tak tyhle písničky jsem měla dříve moc, moc ráda a pořád k nim mám dobrý vztah, protože mi připomínají tu dobu, kdy jsem je poslouchala.
Zvířátka- Mám chovatelskou stanici čistokrevných myší Z Roklinky, se kterými chodím na výstavy a odchovávám po nich miminka, 4 potkany, psa- fenka křížence a rybičky. Měla jsem ještě králíka, několik dalších potkanů a myší, ti už ale umřeli. Pak taky křečky, osmáka degu, kočku, kanárka- no prostě jsem totální pošahanec do zvířat. Od 10 let jezdím na koni a brzy bych si měla dělat jezdeckou licenci, abych mohla na oficiál závody. V budoucnu bych chtěla koníka svého, ale nevím kde na něj vezmu.
Knížky a filmy- dřív jsem četla podstatně víc, poslední dobou na to nějak nenacházím čas, líbily se mi knížky autorky Urshula K. LeGuin- Čaroděj Zeměmoří, Nejvzdálenější pobřeží…Deltora a pak taková ta slavná klasika typu Harry Potter, Odkaz Dračích jezdců(Eragon, Eldest, Brisingr..) Filmy třeba Van Helsing, Most do země Terabithia, Harry Potter, Eragon, Zaříkávač koní, Notting Hill…Jo a taky nesmím zapomenout na trilogii od Philipa Pulmana Jeho temné esence- Zlatý kompas, Jantarové kukátko a Jedinečný nůž.


Nenávidím
Některé lidi z naší třídy, kteří jsou hrozně povrchní a myslí si, že jsou středem světa.
Absolutně nemůžu vystát blbý lidi- sobecký, tupý, bezohledný čí ještě něco hůř. Rap, techno, disco… interprety, kteří ve svých klipech neumí předvést nic jiného, než že si zmalují hubu a kroutí prdelí.
Konzumní lidi, co věří reklamám, čtou časáky typu Bravo, nosí růžová trička se zlatým nápisem Sexy a myslí si, že jsou IN. Nespravedlnost, která panuje v tomto světě. Poslední dobou taky zrovna nemusím Twilight, protože už mě docela prudí, jak to čtou úplně všichni- přijde mi, že když si někdo neumí vybrat knížku a nemá žádný svůj vyhraněný styl, tak hned skočí po tomhle, protože to čtou ostatní a on si neumí najít nic svého. Tan film se mi líbil, ale knížku jsem přečetla první díl a nijak mě to nezaujalo. Jo a taky se o tom neustále baví ty "ehm ehm" z naší třídy, takže ti mě od toho totálně odradili.
Jejda, teď jsem s tím Stmíváním asi naštvala plno lidí :o Sorry
Proč zrovna Narnie?
To že se do něčeho úplně poblázním, je u mě naprosto obvyklá záležitost, ale Narnie mě chytla opravdu hodně. Asi to způsobilo to, že jsem všechny díly přečetla hned za sebou, takže jsem se do toho opravdu dostala. Knížky jsou napsány sice hezky, ale spíš než přímo jednotlivé příběhy jsem si zamilovala tu narnijskou atmosféru, že jsou její obyvatelé takový nespoutaní, čestní, obětavý..., bytosti které v ní žijí, a hlavně to, že tam mají životní hodnoty na správném místě. Vládne tam spravedlivý Aslan, který dá vždy vše do pořádku. Mimochodem věřím v Aslana- jako vážně 8-)
Moc bych si přála strávit v Narnii alespoň tu jednu noc, kde faunové tančí kolem ohňů na lukách a v hlubokých lesích, v potocích proudí místo vody víno, všichni zapomínají na starosti a jen se baví…
Bývávalo
Mezi mé bývalé mánie patřil Harry Potter, Eragon, James Blunt- dokonce jsem byla na jeho koncertě :-D a hodně dávno pak Titanic, Kobra 11, Komisař Rex…to se divíte, co…tak ještě více do minulosti (ale to jsem byla fakt malinká) Ferda Mravenec, Maková panenka a Lví Král. :-D To je teda sranda :-DDD
Z normálních věcí, třeba to, že jsem se hodně zajímala o psy- plemena, výcvik, psí sporty atd. S mojí fenkou jsem se věnovala Dogdancingu- což je takový psí sport, při kterém cvičíte s pejskem na hudbu a on s vámi "tančí", dělá kotrmelce, couvá, přeskakuje vám ruce, nohy atd. Fenku to moc bavilo a učila se to neuvěřitelně rychle, ještě teď to všechno umí, ale už s ní moc necvičím, protože je na to už trochu stará. :-/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Avilan Avilan | Web | 24. června 2009 v 14:38 | Reagovat

Nějak jsem si všimla že máme podobné zájmy a názory :-D (Až na to, že jsem donedávna nesnášela Tarju :-D)

2 Lemonie Lemonie | Web | 30. června 2009 v 2:20 | Reagovat

Heh, no tak myslim že na mě s mojí mánií Šárky Vaňkový fakt nemáš. Byla jsem dokonce v jejím fanclubu (Je to už dlouho a stydím se za to :D). A Kobru 11 jsem taky žrala:D.
Narnii taky miluju, dokonce jsem o ní měla blog a pak i webovky. Na ten blog jsi mi dokonce psala před rokem o spřátelení :D. Už dlouho jsem na něm nebyla, tak prepáč, že jsem ti neodpověděla :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama