Září 2009

Druhý blog se představuje

24. září 2009 v 18:38 | Lawiane |  O mém blogu
Chtěla bych vám představit můj druhý blog, který jsem si založila asi před půl rokem, ale do ted' jsem se mu nijak nevěnovala. Dneska jsem alespoň udělala jeho vzhled, tak se můžete juknout. Zatím tam skoro nic není, ale třeba podle rubrik poznáte, jaké bude jeho zaměření. Snad se vám bude líbit a budete ho v budoucnu, také navštěvovat. WHITE DARKNESS

Ztráta

22. září 2009 v 18:18 | Lawiane |  O mně
Ztráta
…když přicházím domů, už tu není nikdo, kdo by mě vítal, není nikdo, kdo by se radoval ze slov "jdeme ven" a není nikdo, jehož stopy by věrně lemovaly ty mé…
Bohužel v pátek proběhla Kukinčina poslední cesta. Psala jsem tu, že nemůže chodit na zadní nohy a vyměšovat. Její stav se ani po mnoha práškách nezlepšil a byla prakticky ochrnutá na celou zadní polovinu těla, proto jsme museli při páteční návštěvě veteriny zvolit poslední možnost. Usnula mámě v náručí, obklopena členy rodiny ronícími slzy.
Už od té doby co jsme si jí přinesli domů, jsem se obávala, toho okamžiku, kdy už nebude mezi živými. Děsila jsem se toho, že po ní ve mně zůstane hrozné prázdno. Ale teď, když už se to stalo, se musím přiznat, že mé oči pro ni neuronily možná ani tolik slz, co by si zasloužila. Připadám si sobecká, přijde mi, že poslední dobou jsem zahleděná pořád jen do sebe. Ztrácím snad city nebo co? Ale vůbec jsem ty těžké dny, kdy už bylo jasné, že to s ní dobře nedopadne, neprožívala tak hrozně, jak by se dalo čekat. Možná je to tím, že mi to asi ještě úplně nedošlo. Mám stále takový pocit, že ta pravá Kuki je jen s tátou na chatě a zase se zdravá vrátí. Ten nemocný pes, co s námi byl od návratu z dovolené, jako by byl nějaký jiný, ale je ošklivé takhle uvažovat, když ten nemocný pes byla Ona a musela prožívat všechen ten stres a (doufám, že ne velké) bolesti. Jsem alespoň ráda, že jí mám v paměti uchovanou, jako zdravou, věrnou a vždy dobře naladěnou…
Pár slov o jejím příběhu s námi:
Teď, když už nám jí nemůže nikdo vzít, můžu po pravdě napsat, jak jsme k ní přišli. Kukinu jsme zkrátka ukradli! Ano, čtete dobře. Byl leden, mrzlo, a když jsme se vraceli z nákupu, tak před Kauflandem seděla přivázaná krásná fenka, neměla ani obleček a klepala se zimou. Bylo nám jí líto a také nám hned padla do oka, že kdybychom chtěli pejska, tak takového. Čekali jsme tam s ní asi hodinu a zahřívali ji, dokonce jsme rozhlasem v obchodě nechávali vyvolávat majitele, aby si pro ní přišli, že je jí hrozná zima, ale nikdo nešel a nešel. Nakonec jsme dali na rady kolemjdoucích, kteří byli názoru, že si jí máme vzít, odvázali vodítko a pejska si přinesli domů. Byla u nás zabydlená raz dva a ani náznakem netruchlila po předchozích majitelích. (ani se jí nedivím, bůhví co to bylo za lidi. já bych jí v mrazu nenechala čekat ani 10 minut!) Tak započalo krásných 7 let, porozumění s tvorem, který byl, tak vnímavý, chytrý, mazlivý…(a 100 dalších pozitiv). Byla nesmírně učenlivá, proto jsem s ní asi 4 roky cvičila tanec se psem (psí sport-snad víte o co jde, poslední dobou už je docela známí), naučila se spoustu povelů jako slalom mezi mýma nohama, když jdu, sudy, různé otočky, přeskoky, couvání atd. Obě nás to velmi bavilo a je škoda, že už si nikdy nezatancujeme…

Psala bych dál, ale vím, že dlouhé články tu moc neuspěly, tak přidávám už je fotky.
Věřím, že s námi měla hezký život a, že jsme pro ní udělali to nejlepší.
Kiitos Kuki

Konec dovolené asmutný návrat

17. září 2009 v 17:48 | Lawiane |  O mně
Už jsem zpátky a omlouvám se za delší neoznámenou pauzu. Minulý týden jsem byla s rodiči na dovolené ve Francii v zálivu St. Tropez u krásného přístavu Port Grimaud, který vypadá trochu jako malé Benátky. Byli jsme tam už po třetí za sebou, takže sice hezké, ale pro mě trochu nuda, raději jezdím na nová místa. Nějak mě letos to povalování na pláži a cachtání v moři nebavilo, ale budiž- lepší než chodit do školy!
V půlce týdne, ale přišla šokující zpráva, volala babička, která na chatě hlídala můj "zvěřinec" ,že naše fenka Ku
kinka má už několik dní průjem a skoro nemůže chodit a nevypadá vůbec dobře. Jelikož jsme jí našli, tak přesně nevíme, kolik jí je let, ale cca tak 12- 13. Nejraději bychom jeli hned domů, ale to samozřejmě nešlo. V neděli, když jsme si pro ni přijeli, tak se ani nezvedla z pelíšku. Takže v pondělí následovala návštěva veteriny, kde jsme byli v ordinaci snad přes hodinu, dělali jí ultrazvuk, všelijak prohmatávali, brali krev na různé testy atd. Chudák z toho byla úplně zničená. Žádnou jasnou příčinu toho, proč má téměř ochrnuté zadní nohy a od neděle pro změnu nečůrá a nekadí, nenašli. Dostala tedy injekci proti bolesti a ještě něco, nechali jsme tam 2000,-. Naštěstí máme hodně dobrého veterináře, takže se nemusíme obávat svěřit mu pejska do péče. V úterý jsme tam šli znovu a vet jí dělal ještě rentgen, ale opět nic nenašel a 1000,- pryč. Dostává tedy antibiotika a ještě nějaké léky, aby se vyčůrala, v pátek jsme objednaní na další návštěvu a pokud se to nezlepší, tak jí asi budeme muset nechat utratit… Vážně hrůza psát takovou větu…ach jo, kéž by se zázračně vyléčila a mohla zase běhat na procházky. Doma s ní máme dost práce, to je taky důvod, že jsem neměla čas sem něco napsat.
-fotka ze šťastnější doby, kdy jsem z Kukči udělala Harryho Pottera

Příští měsíc budu taky dělat zkoušky z jezdectví, abych mohla příští sezónu jezdit na oficiální závody, takže už bych se měla začít učit teorii o koních na písemný test. A 28.9. mě čekají ještě jedny hobby závody v parkuru.


K mé ohromné radosti jsem v pondělí zjistila, že moje nejoblíbenější zpěvačka Tarja přijede za měsíc na koncert do Pardubic. Chci tam jet s kámoškou a včera už mi máma dokonce dala peníze a měla jsem si jít koupit lístky, jenže než jsem vyšla z baráku, tak otec vyslechl v rádiu zprávu o tom, že v půlce října se má zase rozšířit prasečí chřipka a ten koncert mi ZAKÁZAL!!! Že prý nepojedu nikam, kde bude hodně lidí, abych to nechytla. Jenže já tam prostě musím, už jsem prošvihla 2 její koncerty v Česku a o tenhle přijít nehodlám. Prostě tam pojedu a hotovo!

Příští týden napíšu, jak to je s pejskem.

Fuj, zase ta škola

1. září 2009 v 12:51 | Lawiane |  O mně
Tak už je to zase tady. Bože, bože dalších 10 měsíců. Dneska jsem dostali nový rozvrh, tak docela ujde, jen 3 odpoledky, ale zase jsou většinou po 8 hodinách a ještě máme jako odpoledku 2hodiny chemie. Prostě to budu muset nějak přežít.
Taky už nějak nemám nápady, co psát na tenhle blog. Docela uvažuji, že si založím nový (teda on už založený je, akorát na něm nic není), který bude o Nightwish, Tarje, metalu, gotice a taky o mé osobě a tvorbě. No uvidíme... Můžete mi třeba napsat, co na to říkáte.

Diplom pro nové SB Alianna

1. září 2009 v 12:45 | Lawiane |  Diplomky
Super blog a moje nové SB www.letopisy-narnie2.blog.cz

Diplom pro nové SB Avilan

1. září 2009 v 12:44 | Lawiane |  Diplomky
Po dlouhé době diplomek pro Avilan www.muzikaafilmy.blog.cz